Search
Close this search box.

Na strakonické silnici nedaleko Milína shořela dodávka

Oznámení o požáru dodávkového vozidla na strakonické silnici přímo u autobusové zastávky Rtišovice na Příbramsku přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje v sobotu 20. října pět minut po třinácté hodině.

K události vyrazili profesionální hasiči ze stanice Příbram s prvovýjezdovou cisternou a také jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Bohostice a Vrančice. Přestože příbramští hasiči byli na místě do deseti minut od ohlášení, vozidlo už bylo požárem zasaženo v plném rozsahu.

Jednotka na zdolání plamenů nasadila jeden vysokotlaký a jeden C proud. Vzhledem k tomu, že vozidlo převáželo nábytek, koberce a další hořlavé materiály, podařilo se požár lokalizovat asi za čtyřicet minut. Po nezbytně nutnou dobu byla strakonická silnice zcela uzavřena, pak byl uvolněn jeden pruh, kterým policie usměrňovala kyvadlový provoz.

Na místo byli povoláni i silničáři, protože požárem byl narušen povrch vozovky, poškozena byla také plastová stěna zastávky. Zraněn nebyl nikdo, odtah si zajistil majitel vozidla.

Podle vyšetřovatele vznikl požár po technické závadě spojky, přímé škody vyčíslil na 300 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient