Search
Close this search box.

Na statku Lüftnerka v plzeňské zoo vzniklo unikátní dětské hřiště

Jediné celodřevěné interiérové hřiště v České republice otevřela v úterý 4. září Zoologická a botanická zahrada města Plzně na půdě statku Lüftnerka. Prvními návštěvníky, kteří vyzkoušeli novou atrakci, byli žáci ze 7. základní školy. Za město Plzeň hřiště otevřeli primátor Martin Zrzavecký s ekonomickým náměstkem Pavlem Kotasem.

„Díky panu řediteli plzeňské zoo Jiřímu Trávníčkovi a jeho skvělému týmu lidí máme pro mě osobně nejlepší zoologickou zahradu, která se neustále rozvíjí a zkvalitňuje služby pro své návštěvníky,“ vyzdvihl práci zaměstnanců zdejší zoologické zahrady při otevření hřiště primátor Martin Zrzavecký.

„Naše nové hřiště na půdě statku, která dříve sloužila jako sklad sena a později jako expozice sov, je zcela unikátním a jediným celodřevěným interiérovým hřištěm v celé České republice. Hřiště se skládá z lanových mostů, prolézaček, kladiny a je zakončeno tobogánem z půdy ven před statek. Pro nejmenší děti je na hřišti například špalíčkoviště. Realizace projektu trvala celkem 4 měsíce, celkové náklady jsou pět milionů korun včetně DPH, 3,5 milionu korun poskytlo město Plzeň,“ popsal technický náměstek ředitele zoo Radek Martinec.

V rámci rekonstrukce statku byly vyměněny krokve, vazný krov zůstal původní, pouze došlo k ošetření, k natření protipožárním nátěrem, upraveno bylo i okolí statku, přibyly také lavičky za statkem. Dětské interiérové hřiště bude otevřeno po celý rok.

„Statek Lüftnerka byl postaven již ve 14. století, v 19. století byl kompletně přestaven. Jedná se o jednu z nejstarších staveb na Lochotíně,“ doplnil mluvčí plzeňské zoo Martin Vobruba.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient