Na statku Lüftnerka v plzeňské zoo vzniklo unikátní dětské hřiště

Jediné celodřevěné interiérové hřiště v České republice otevřela v úterý 4. září Zoologická a botanická zahrada města Plzně na půdě statku Lüftnerka. Prvními návštěvníky, kteří vyzkoušeli novou atrakci, byli žáci ze 7. základní školy. Za město Plzeň hřiště otevřeli primátor Martin Zrzavecký s ekonomickým náměstkem Pavlem Kotasem.

„Díky panu řediteli plzeňské zoo Jiřímu Trávníčkovi a jeho skvělému týmu lidí máme pro mě osobně nejlepší zoologickou zahradu, která se neustále rozvíjí a zkvalitňuje služby pro své návštěvníky,“ vyzdvihl práci zaměstnanců zdejší zoologické zahrady při otevření hřiště primátor Martin Zrzavecký.

„Naše nové hřiště na půdě statku, která dříve sloužila jako sklad sena a později jako expozice sov, je zcela unikátním a jediným celodřevěným interiérovým hřištěm v celé České republice. Hřiště se skládá z lanových mostů, prolézaček, kladiny a je zakončeno tobogánem z půdy ven před statek. Pro nejmenší děti je na hřišti například špalíčkoviště. Realizace projektu trvala celkem 4 měsíce, celkové náklady jsou pět milionů korun včetně DPH, 3,5 milionu korun poskytlo město Plzeň,“ popsal technický náměstek ředitele zoo Radek Martinec.

V rámci rekonstrukce statku byly vyměněny krokve, vazný krov zůstal původní, pouze došlo k ošetření, k natření protipožárním nátěrem, upraveno bylo i okolí statku, přibyly také lavičky za statkem. Dětské interiérové hřiště bude otevřeno po celý rok.

„Statek Lüftnerka byl postaven již ve 14. století, v 19. století byl kompletně přestaven. Jedná se o jednu z nejstarších staveb na Lochotíně,“ doplnil mluvčí plzeňské zoo Martin Vobruba.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak