Search
Close this search box.

Se Slováckem boleslavští fotbalisté remizovali

V nepříjemném mrazivém větru tisícovka nejotužilejších fotbalových příznivců sledovala na po celonočním sněžení výtečně připraveném trávníku neúprosnou bitvu sestupem ohrožených týmů. Boleslav sice vyhrála poločas, ale čtvrt hodiny před koncem o těsné vedení přišla, a tak přestože jeden bod do záchranářských počtů je málo pro obě mužstva, radostnější z remízy bylo Slovácko.

První poločas začal smolně pro Boleslav a hlavně pro Valentu. Po nevýrazné čtvrthodince byl Valenta v soupeřově šestnáctce hrubě faulován, což rozhodčí vůbec nevzali na vědomí a teprve, když hráči zakopli míč, přivolali ke svíjejícímu se boleslavskému hráči ošetření. Boleslav posléze místo penalty přišla o hráče, když Valenta putoval s poraněným kotníkem do nemocnice. Ve 20. minutě Přikrylův pěkný centr Komlichenko v jasné gólové situaci na malém vápně hlavou usměrnil těsně vedle slovácké branky. Ve 28. minutě Konaté podle pravé lajny přešel přes tři protihráče, ale centr před branku se mu nepovedl. Ve 32. minutě utekl po pravé straně Komlichenko a z úhlu přízemní ranou prostřelil slováckého brankáře Heču – 1:0.
Zbytek prvního dějství boleslavští proti zakřiknutému soupeři promarnili, vynutili si pouze dva rohové kopy, ale hubené vedení nezvýraznili, což se pro další vývoj utkání ukázalo fatální.

Ve druhém poločase přidalo Slovácko na důrazu, naopak Boleslav se zhoršila v kombinaci. Slovácko pokazilo svůj druhý roh útočným faulem, z Boleslavských střeleckých pokusů Přikrylův postrádal razanci a Kateřiňákův přesnost. V 72. minutě Machalíkova málo vídaná bomba z pětadvaceti metrů, která jen těsně minula boleslavskou branku, byla zatím jen varováním… V 74. minutě zleva přetažený centr vrátil Navrátil před boleslavskou branku a Zajíc z malého vápna šťastnou trefou, jež se skulila od pravé tyče do sítě, vyrovnal – 1:1.
S boleslavskými fotbalisty vyrovnání nečekaně zatočilo, neboť za pět minut mohli prohrávat. V 79. minutě Rezek utekl stoperovi Klímovi, ale sám před brankou nastřelil včas vyběhnuvšího Polačka. V 87. minutě Zajícovu dobře mířenou ránu k pravé tyči Polaček vyrazil a z protiútoku Přikryl získal pro Boleslav roh. Nevyužila tento, ani další tři obdobné standardní situace v závěrečných minutách včetně tři přesčasových.

FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)

Sestava FK Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Chaluš, Klíma, Křapka – Jánoš – Konaté (77. Ladra), Valenta (14. Kateřiňák), Hubínek (85. Mareš), Přikryl – Komlichenko.
Sestava 1. FC Slovácko: Heča – Juroška, Šimko, Břečka, Divíšek – Janošek (73. Kubala), Daníček – Navrátil, Sadílek (67. Machalík), Havlík (46. Rezek) – Zajíc.

Góly: 32. Komlichenko – 74. Zajíc. ŽK: Kateřiňák. Rozhodčí: Orel – Blažej, Antoníček. Diváků: 1017.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient