Search
Close this search box.

Na slavnostním večeru ocenila Mladá Boleslav práci dobrovolníků

V Městském divadle Mladá Boleslav se ve středu 28. listopadu konal slavnostní večer, věnovaný ocenění dobrovolníků v sociální a zdravotnické oblasti. Ocenění v Mladé Boleslavi se koná u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků, který připadá na 5. prosince.

Slavnostním večerem oceněné i diváky provedla Andrea Kroupová. Drobné dary, které jsou symbolickým poděkováním za celoroční dobrovolnickou práci, letos přišli předat: za město Mladá Boleslav náměstek primátora Daniel Marek a náměstkyně primátora Miroslava Kašpárková, za Klaudiánovu nemocnici pak hlavní sestra Petra Malinová a ředitel nemocnice Ladislav Řípa.

Oceněná dvacítka dobrovolníků byla pouze částí dobrovolníků, kteří se lidem v Mladé Boleslavi věnují. Celý večer byl proto koncipován jako poděkování všem mladoboleslavským dobrovolníkům, nejenom těm, kteří stanuli na jevišti městského divadla. V kulturní části programu mohli diváci vidět pěvecký sbor Tónička, který působí při ZŠ speciální Na Celně, dramatizaci příběhu Romea a Julie v podání taneční skupiny Leporelo z Centra 83, soutěžní sestavu step aerobicu Fit Studia Gábina a hudební vystoupení kytaristky a zpěvačky Kláry Melčákové.

V závěru večera byli ocenění nejen jednotliví kontaktní pracovníci ze všech institucí, kde dobrovolníci pomáhají, ale především koordinátorky obou hlavních dobrovolnických center Petra Malátová.

Dobrovolníci přinášejí svůj volný čas a lidský um, který věnují druhým lidem například povídáním, předčítáním knih, zpříjemňují volné chvíle posezením u lůžka, zdravotně postiženým pomáhají v každodenních činnostech, přispívají k dobré náladě, mohou napomoci k lepšímu zvládnutí nemoci, či hendikepu. K pacientům i klientům často dochází s dobrovolníky i zvířecí kamarádi – kočky a psi, kteří rozptýlí, rozveselí a leckdy pomohou k uzdravení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient