Search
Close this search box.

Na Slavii se konal Pohár mistryň evropských zemí

9:00, vše je připraveno a začíná první zápas. Slavistky hrály od 12:30 proti irskému týmu Ards Ladies HC. Zápas plně ovládly a připsaly si tak po výhře 5:0 tři body.

V šest hodin se utkaly s druhým týmem ze skupiny, Ginstra Strekte Uni HC z Litvy. Slavistky již v páté minutě získaly vedení po vybojovaném rohu, který proměnila Adéla Lehovcová. Následně Renata Capouchová ještě vedení zvýšila na 2:0. Litevkám se nakonec podařilo v poslední minutě poločasu odpovědět gólem ze hry. Druhý poločas se odehrával v podobné režii, a tak zápas skončil 4:2.

Druhý den začal zápasem favoritů druhé skupiny, Royal White Star HC (BEL) proti Dinamo Elektrostal (RUS). Rusky v prvním poločase vybojovaly dvougólový náskok. Belgičanky však v druhém poločase dokázaly odpovědět na první dva góly, které dostaly, a to s plnou parádou, protože celý zápas otočily. Konečný stav 4:2 pro Belgii. Gratulace patří především hráče Motte Perine, která vsítila všechny čtyři góly.

Slavie se tento den jako první utkala s chorvatským týmem HAHK Mladost. Zápasu udávaly tempo Slavistky, které také nakonec vyhrály 6:1, a s 15 body postoupily do vrchní skupiny a do boje o postup do A divize.

Ve 20:00 nastoupily sešívané proti zatím neporaženým Belgičankám, které šly také z prvního místa ve skupině. Poslední zápas dne, nejlepší zápas turnaje. Utkání bylo dost vyrovnané a oba celky měly mnoho šancí, avšak v prvním poločase nepadl ani jeden gól. V druhém poločase se ale oba týmy dosti rozstřílely a začaly padat góly skoro jeden za druhým. Bohužel Belgičanky proměnily o jednu šanci více. To vše se odehrávalo za hlasitého skandování fanoušků podporujíce své svěřenkyně. Prostě úžasná atmosféra. SK Slavia Praha – Royal White Star HC 2:3.

Po tomto zápase mají tak hráčky Belgie jasný postup do A divize a u Slavistek rozhodne následující zápas.

Poslední den začaly zápasy týmů spodní skupiny bojujících o udržení. Následoval zápas Belgičanek s Litvou, kde poprvé tento turnaj Belgičanky neodešly s třemi body.

SK Slavia Praha – Dinamo Elektrostal (RUS), zápas o postup do A divize. Do prvního poločasu oba týmy nastoupily naplno, a tak předvedly vyrovnaný hokej, kde na roh bylo odpovězeno rohem a na gól bylo odpovězeno gólem. První poločas tedy skončil 2:2.

Druhý poločas začal v podobném duchu. Avšak po osmi minutách skórovaly Rusky a to hned dvakrát za sebou, čímž získaly drahocenný náskok dvou gólů, který se v takto vyrovnaném utkání těžko dorovnává. Slavistky musely začít více napadat a také více riskovat. Jak se říká risk je zisk, ale to bohužel pro sešívané neplatilo, protože dostaly další gól. Češky se však nehodlaly vzdát a po dalších dvou minutách se jim konečně podařilo vybojovat odpověď, kdy z trestného rohu skórovala Tereze Mejzlíková. Náskok ještě minutu před koncem snížila Adéla Lehovcová, ale v poslední minutě ho znovu navýšila nejlepší střelkyně turnaje, Valeriia Borisova. Slavistky tak prohrály s Dinamo Elektrostal 4:6.

Konečné umístění:

Royal White Star HC (BEL)
Dinamo Elektrostal (RUS)
SK Slavia Prague (CZE)
Speciální gratulace patří nejlepší hráčce a střelkyni turnaje, Borisova Valeria (Dinamo Elektrostal) a nejlepší brankářce, Andree Vančurové (SK Slavia Praha). Ceny jim předávaly Daniel Piterák, bývalý reprezentant České republiky a zakladatel Danny P., Jakub Kyndl, reprezentant České republiky, a Jiří Huptych, organizátor turnaje.

Poděkování patří také fanouškům, kteří hlavně při zápase proti Belgičankám byli neuvěřitelní! A v neposlední řadě všem dobrovolníkům, bez kterých by to nešlo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient