Search
Close this search box.

Lidé diskutovali na Škroupáku o jeho budoucnosti

Klidová zóna bez aut nebo naopak možnost parkování pouze pro rezidenty, vytvoření tzv. českolipského montmartru, celodenní tržiště, prostor pro setkávání lidí… takové padaly návrhy občanů ve veřejné diskuzi o budoucnosti Škroupova náměstí.

„Toto náměstí je ostudou České Lípy, která se dlouhodobě neřešila. Začínáme to postupně měnit, toto setkání je první krok k proměně Škroupáku, chceme na tomto místě slyšet názory občanů. Nechceme dělat něco od stolu, co potom bude Českolipanům cizí,“ uvedla starostka Romana Žatecká.

Diskuzní setkání proběhlo ve čtvrtek v podvečer přímo na Škroupově náměstí a vedl ji Ing. arch. Robert Sedlák. Přítomní občané zde mohli sdělit vše, co se jim na náměstí líbí, nelíbí, co by zde chtěli mít, na co by se při rekonstrukci náměstí měl klást důraz apod.

„Jsem ráda, že lidé přišli, i když jsem jich čekala více, ale ti, kteří tu byli, měli své představy, jaké by náměstí mělo být do budoucna. Škroupák má své historické kouzlo, je částečně opředen tajemstvím, neboť jen tušíme, co se asi skrývá pod zemí, ale to nepoznáme, dokud se s rekonstrukcí nezačne. Mluví se o ní už dlouho a je čas ji řešit. Až se do země kopne, určitě si své řeknou archeologové, takže nás čeká běh na dlouhou trať,“ upozorňuje Romana Žatecká.

Veškeré poznatky sdělené občany budou zpracovány a poslouží jako podklad pro architektonickou soutěž, která bude v dohledné době na Škroupovo náměstí vypsána.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient