Na školu T. Šobra v Písku zavítal prezident Osvoboditel

Projektovým dnem si stoleté výročí vzniku samostatné republiky připomněli v pátek 26. října na Základní škole Tomáše Šobra v Písku. „Učitelé s žáky probírali fakta o vzniku republiky, diskutovali o jejím významu a odkazu a porovnávali tehdejší situaci s dneškem,“ říká ředitel školy Jaroslav Volf, který se ujal role prezidenta Osvoboditele T. G. Masaryka. Jeho zástupkyně Romana Bláhová pro ten den přijala úlohu prezidentovy choti Charlotty. „Samozřejmě řeč přišla i na to, že v Písku byla samostatnost vyhlášena, byť omylem, o čtrnáct dní dříve,“ dodává Jaroslav Volf s tím, že za sto let si škola akci určitě ráda zopakuje.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.