Na silnicích Písecka proběhla rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce

Na Písecku probíhala šestihodinová rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce, do které se zapojilo na čtyřicet dopravních policistů z celého Jihočeského kraje. Auto teamy, moto teamy i policejní vrtulník. Policisté se zaměřovali na neukázněné a hazardující řidiče. Akce byla zaměřena převážně na hlavní tahy na Prahu a na České Budějovice. Letní sezóna cest na dovolené je již v plném proudu, dopravní policisté chtěli touto akcí mimo jiné upozornit všechny řidiče, aby neriskovali zdraví a životy své i ostatních účastníků silničního provozu, a aby cesty za prázdninami končily vždy šťastnými návraty domů.

Podporu pozemním auto a motto hlídkám poskytovali kolegové z letecké služby, kteří dokumentovali celá přestupková jednání a předávali důležité informace o pohybu a chování řidičů policistům na silnicích.

„Kdo chvátá, nedojede!“ Policisté kontrolovali dodržování povolených rychlostí. Rekordmanem v negativním slova smyslu byl řidič, který jel bezmála 180-ti kilometrovou rychlostí, celkem zjistili 78 překročení.

„Nemyslíš, zaplatíš!“ Alkohol za volant nepatří, přesto policisté odhalili během dne tři řidiče pod vlivem.

„Věnuj se přípravě vozu, vraky na silnice nepatří!“ Policisté odhalili 23 vozidel ve špatném technickém stavu.

„Že čára není zeď?“ Tato lehkovážná věta již stála spoustu lidských životů. Nebezpečné předjíždění je jedním z nejnebezpečnějších manévrů šoférů. Také dnes jsme bohužel zaznamenali několik takových.

„Pásy prosím!“ Pro někoho automatická věc, pro osm řidičů dnes nepřipoutání se stálo jen pokutu, v případě nehody, by následky byly jistě bolestnější.

Dopravní policisté celkem zjistili 130 dopravních přestupků. Většinu vyřešili uložením pokut na místě, čtrnáct nejzávažnějších zpracovávají na oznámení správnímu úřadu.

Bezpečné silnice jsou náš společný cíl! Dodržujte pravidla, předvídejte, buďte pozorní a věnujte péči svému vozu.

Nezapomínejte také na ohleduplnost a toleranci vůči všem ostatním na silnicích.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak