Search
Close this search box.

Na Semilsku likvidovalo požár pole sedm hasičských cisteren

V souvislosti s tím, že na polích již od konce června probíhají žňové práce a zemědělci intenzivně pracují na sklizni obilí, roste počet požárů polních porostů, strnišť i zemědělské techniky.

V pondělí v 11:01 hodin byl na operační středisko hasičů ohlášen požár lisu balíků na poli v obci Radostná pod Kozákovem na Semilsku. Kromě zemědělského stroje požár částečně zasáhl i balíky slámy a strniště o ploše zhruba 1 ha. K události bylo vysláno 7 jednotek hasičů. Jednotky na likvidaci požáru nasadily několik vodních proudů, hašení probíhalo také pomocí kropících lišt na cisternách. Již v 11:33 hodin hlásil velitel zásahu, že se podařilo požár lokalizovat a nehrozí další šíření.

Příčina požáru je stále v šetření, ale s největší pravděpodobností šlo o technickou závadu na svinovacím lisu slámy. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 200.000 Kč. Po uhašení plamenů zajistil majitel zaorávání požářiště. V půl jedné odpoledne byl zásah ukončen a místo předáno místní jednotce a majiteli pozemku, kteří na pole budou ještě minimálně dvanáct hodin dohlížet.

Zasahující jednotky: HZS LK stanice Turnov, stanice Semily, dobrovolné jednotky – Radostná pod Kozákovem, Karlovice, Rovensko pod Troskami, Lomnice nad Popelkou, Hrubá Skála.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient