Na Semilsku likvidovalo požár pole sedm hasičských cisteren

V souvislosti s tím, že na polích již od konce června probíhají žňové práce a zemědělci intenzivně pracují na sklizni obilí, roste počet požárů polních porostů, strnišť i zemědělské techniky.

V pondělí v 11:01 hodin byl na operační středisko hasičů ohlášen požár lisu balíků na poli v obci Radostná pod Kozákovem na Semilsku. Kromě zemědělského stroje požár částečně zasáhl i balíky slámy a strniště o ploše zhruba 1 ha. K události bylo vysláno 7 jednotek hasičů. Jednotky na likvidaci požáru nasadily několik vodních proudů, hašení probíhalo také pomocí kropících lišt na cisternách. Již v 11:33 hodin hlásil velitel zásahu, že se podařilo požár lokalizovat a nehrozí další šíření.

Příčina požáru je stále v šetření, ale s největší pravděpodobností šlo o technickou závadu na svinovacím lisu slámy. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 200.000 Kč. Po uhašení plamenů zajistil majitel zaorávání požářiště. V půl jedné odpoledne byl zásah ukončen a místo předáno místní jednotce a majiteli pozemku, kteří na pole budou ještě minimálně dvanáct hodin dohlížet.

Zasahující jednotky: HZS LK stanice Turnov, stanice Semily, dobrovolné jednotky – Radostná pod Kozákovem, Karlovice, Rovensko pod Troskami, Lomnice nad Popelkou, Hrubá Skála.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.