Na šampionátu singlistů se Doubravovi nedařilo

Osmifinále bylo konečnou pro Jiřího Doubravu, jediného zástupce Šacungu na 25. mistrovství ČR jednotlivců mužů, konaném v Nymburce.

Celkem 29 singlistů se v Nymburce utkalo o poslední český titul, který byl letos ještě k mání. Benešovský celek měl v ohni pouze jedno želízko, zkušeného Jiřího Doubravu, který už mnohokrát v kariéře pronikl v této individuální disciplíně do elitní čtyřky domácího šampionátu. Tentokrát se mu ale tolik nedařilo, byť narazil na velmi silné soupeře. Ve skupině totiž prohrál mj. s dorostencem Z. Kalousem, který však celý šampionát nakonec překvapivě vyhrál! Postup z druhého místa znamenal silného protivníka už v osmifinále a byl jím úřadující singlový mistr světa O. Vít. Po vyrovnaném průběhu se radoval Doubravův soupeř, který v turnaji skončil na bronzové pozici.

„Ve skupině jsem hned narazil na Zdeňka Kalouse z Čakovic a tušil jsem, že to bude dost klíčový zápas pro další průběh. Hrál velmi útočně a odvážně, vyhrál 2:1 a tušil jsem, že může v turnaji dojít hodně daleko. Pak jsem 2:0 porazil vsetínského Bílého a díky zamotané skupině mi na postup stačilo získat set s modřickým Halvou. Zápas s ním jsem prohrál 9:10 ve třetím setu. Kalous šel ze skupiny z prvního místa, já díky nejlepší vzájemné bilanci zbývajících tří hráčů šel ze druhé pozice. V osmifinále mi los přiřkl žateckého O. Víta. Je to soupeř, na kterého umím zahrát, máme rozdílný herní styl. Mně uškodilo, že se hrálo ve vedlejší hale, kde jsou obrovské výběhy dozadu a soupeři se vzadu dařilo vybírat moje útoky. Prostě mě uběhal, všechno vracel. První set vedl a vyhrál, ve druhém jsem celou dobu vedl a soupeř ale vyrovnal na devítky. Při svém setbolu jsem si ale špatně rozehrál podání až ke stěně haly a bylo to. Parametry haly mi opravdu pro takový souboj nevyhovovaly. Určitě mě to mrzí, pomýšlel jsem na lepší umístění, alespoň na čtvrtfinále,“ řekl Doubrava.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient