Na porubském gymnáziu proběhl nasimulovaný výbuch

(Aktualizováno před )

Dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanic Poruba a Zábřeh se zapojily do pátečního (15.6.2018) taktického cvičení složek IZS, zaměřeného na odstraňování následků výbuchu chemických látek v učebně chemie a následného požáru v prostorách jazykového gymnázia Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě. Bylo spojeno se záchranou několika zraněných osob, evakuací studentů, pedagogů a dalšího školního personálu.

V učebně chemie ve druhém patře školy (3. NP) byla na programu ukázka chemických pokusů pod dohledem středoškolského profesora. Při míchání dvou chemických látek došlo k neočekávané chemické reakci, která vyústila v explozi a následný požár. Výbuch způsobil zranění několika studentů a jednoho profesora a dále i velké škody na vybavení učebny chemie.

Po zavolání ředitelky gymnázia na tísňovou linku hasičů ke škole přijely dvě jednotky hasičů z HZS MSK celkem s pěti vozidly, včetně automobilového žebříku AZ 30 Camiva. Po komplexním průzkumu místa požáru společně velitel zásahu z HZS MSK s vedoucím zdravotníkem ZZS MSK vybrali stanoviště pro třídění a ošetřování všech zraněných osob.

Hasiči zachraňovali zraněné osoby, likvidovali požár, simulovaný vyvíječem kouře, a to s využitím dýchací techniky. V rámci cvičení se vyzkoušely možnosti bezpečného ustavení automobilového žebříku.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz