Search
Close this search box.

Na plese Českého červeného kříže se hojně oceňovalo

Páteční večer 23. března v KD Máj patřil prestižnímu plesu Českého červeného kříže, který se stal plesovou událostí roku. Náležel především dárcům krve, těm, kteří darují ostatním tu nejcennější a nenahraditelnou tekutinu ze svého nitra, svoji krev. Hostitelka, hlavní organizátorka plesu a ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže (ČČK) Pelhřimov, Zuzana Dubová zahájila slavnostní večer přivítáním přítomných a poděkováním všem bezpříspěvkovým dárcům krve za jejich vysoce humánní čin, díky kterému jsou zachraňovány mnohé lidské životy.

Poté pozvala na podium významné hosty, hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, starostu města Pelhřimova Františka Kučeru a předsedu Oblastního spolku ČČK Vladimíra Kalinu, kteří též nešetřili slovy uznání a díků jak směrem k dárcům krve, tak k pracovníkům ČČK. Slavnostní předání cen se netýkalo pouze dárců krve, oceněn dárkovým balíčkem byl z rukou ředitelky i hejtman kraje za dlouholetou, výbornou spolupráci. Ředitelka si jako výraz poděkování a úcty za profesionální přístup k práci převzala z rukou starosty města dárek v podobě kytice.

Další chvíle pak už patřily slavnostnímu předávání ocenění, dárkových tašek, květin a slovům uznání bezpříspěvkovým dárcům krve. Zlatý kříž ČČK III. třídy za 80 odběrů převzali Richard Nýdrle, Pavel Morava, Pavel Sochor a Ing. František Pech. Dále obdrželo 5 dárců Zlatou plaketu MUDr. Jana Janského za 40 bezpříspěvkových odběrů krve.

Stejné pozornosti jako oceněným, významným hostům a slavnostní atmosféře, se také dostalo hudební dramaturgii večera – Martinu Vaverkovi a jeho skupině Friends. Návštěvníci zažili neopakovatelnou atmosféru plesu a vychutnali si tak noblesu programu a vynikajícího pohoštění.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient