Search
Close this search box.

Na Pivních slavnostech teklo pivo proudem, vyčepovalo se ho přes 11 000 litrů

Našlapaný program na dvou scénách, na 20 druhů piv a krásné počasí. Takové byly letošní pivní slavnosti ve Znojmě, které se uskutečnily v sobotu 9. června již počtvrté. O tom, že vše dopadlo na výbornou, svědčí i obrovská výtoč. Znojemský městský pivovar vytočil celých 87 hl piva, ostatní menší pivovary pak narazily každý na 10 sudů. Celkově se tedy vypilo 22 400 piv.
„Letošní pivní slavnosti považujeme z pohledu znojemských pivovarů za velmi úspěšné! Kvalitní hudební výběr na Horním a Václavském náměstí je již standardem, ale navíc se nám letos poprvé podařilo nabídnout návštěvníkům kompletní přehlídku pivovarů ze Znojemska a také více do slavností zapojit areál znojemského pivovaru. Zde například proběhla soutěž v čepování piva studentů SOU a SOŠ Přímětická a vystoupily skupiny Paroháči a Rockin. Jsem moc rád, že Znojemské pivo bylo u toho a současně bych velmi rád poděkoval všem návštěvníkům, kteří vytváří atmosféru této úžasné akce,“ neskrývá své nadšení z vydařené akce Miroslav Harašta, statutární ředitel Znojemského městského pivovaru.

I přes náhlou změnu headlinera, kdy místo skupiny Mandrage vystupovala skupina Eddie Stoilow, navštívilo akci téměř 10 000 návštěvníků. „Jsem rád, že ve Znojmě, které je známé spíše jako město vína, získává pivo stále více na oblibě. Program plný zvučných jmen a k tomu kvalitní piva ze Znojemska, to je skvělá kombinace, která táhne,“ pochvaluje akci František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Pivní slavnosti pořádalo město Znojmo a Znojemská Beseda již počtvrté, letos byl spolupořadatelem Znojemský městský pivovar. Ochutnat bylo možné piva z pivovarů Znojemský městský pivovar, Zlatý Josef, Šnek, Dráteník, hasičský pivovar Bítov a Hnanice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient