Na pardubickém chodníku slávy přibyla dvě nová jména

Členská základna pardubického chodníku slávy se postupně rozšiřuje. Celkem osmadvacet dlaždic již nese jména významných osobností, nejen těch, které byly uvedeny do takzvané síně slávy pardubického sportu. Dnešním dnem se jejich počet rozrostl o další dvě se jmény Milana Špinky a Jiřího Čecháka, kteří do síně slávy vstoupili v lednu letošního roku.

„Jiří Čechák je bývalý vynikající atlet a velmi úspěšný trenér, mezi jehož svěřence patřili například olympijský vítěz a mistr světa Roman Šebrle, Jiří Ryba či Jaroslav Hedvičák. Druhá dlaždice „patří“ Milanu Špinkovi, jedinému rodilému pardubákovi, který zvítězil ve Zlaté přilbě v roce 1973, mistrovi světa a stříbrnému a bronzovému medailistovi na ledové ploché dráze. Obě dvě sportovní legendy si své místo na chodníku slávy bezesporu zaslouží,“ podotýká náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký.

A co na svou dlaždici v chodníku slávy říkají sami sportovci? „Jsem rád, že jsem se do této společnosti dostal. Zlí jazykové sice tvrdí, že v Pardubicích nebydlím, ale začínal jsem zde a bez toho bych zřejmě svých úspěchů ani nedosáhl,“ podotýká Milan Špinka. Stejně tak si své dlaždice v chodníku slávy váží i bývalý atlet Jiří Čechák. „Je to pro mne pocta. Doufám navíc, že se mi ještě povede někoho vytrénovat tak, aby se i jeho jméno objevilo v pardubickém chodníku slávy,“ dodává Jiří Čechák.

Celkové náklady spojené s výrobou dlaždic s piktogramem a jménem osobnosti, jejich instalací a doplnění seznamu sportovců do vnitřku stojanu přitom vyšly na zhruba 30 tisíc korun včetně DPH.

Veřejnost se může po chodníku slávy, který vznikal pod rukama Služeb města Pardubic, procházet od dubna loňského roku. Tehdy zde bylo instalováno osmadvacet dlaždic s piktogramy těchto osobností – Jana Fibigera, Arnošta Křivky, Václava Vinaře, Vladimíra Martince, Zdeňka Uhera, Luboše, Buluška, Františka Růžičky, Horymíra Sekery, Zdeňka Zikána, Josefa Doktora, Karla Srba, Radovana Brože, Milana Černického, Jaroslava Brože, Miroslava Martinů, Evžena Erbana, Libuše Uhrové, Věry Hájkové, Jiřího Kovárníka staršího, ale i Sportovců století Dominika Haška, Martina Doktora, Jana Kašpara, Věry Suchánkové-Hamplové, Zdeňka Doležala, Václava Machka, Jaroslava Štorka-Žofky, Ludmily Jelínkové a Miloše Svobody. Další jména budou v následujících letech přibývat v návaznosti na další ročníky ankety Nejúspěšnější sportovci Pardubicka.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient