Search
Close this search box.

Na pacienty interny čeká příjemnější prostředí

Po dvouměsíční přestávce se do svých původních prostor vrací stanice B interního oddělení litoměřické nemocnice. Na pacienty zde čeká příjemnější prostředí. Prostory stanice totiž prošly během uplynulých dvou měsíců úpravami, které měly za cíl zvýšit komfort hospitalizovaných osob.

„Využili jsme možnosti přestěhování pacientů na jinou stanici, aby byly prostory pro změny interiéru prázdné,“ vysvětlila vrchní sestra interního oddělení Eva Bendová a vyjmenovala část realizovaných změn. Stanice byla kompletně vymalována, a to nejen pokoje pacientů, ale také sesterna, vyšetřovny, terapeutická místnost a chodby. Na oddělení nyní dominují příjemné žluté odstíny. Na pokojích byly provedeny nátěry povrchů vestavěných skříní a zárubní. Dále bylo obměněno několik vstupních dveří do pokojů pacientů, napastováno lino a v návaznosti na výměnu veškerého osvětlení na oddělení byly vyměněny všechny vypínače a zásuvky. „Do pokojů i společných prostor jsme umístili pro navození příjemné atmosféry obrázky,“ doplnila informaci vrchní sestra.

Reakcí na přání pacientů bylo i umístění hodin do každého pokoje. „Pacienti, především ti starší, mají při pobytu v cizím prostředí někdy problém orientovat se v čase. Hodiny, na které je vidět z každého lůžka, jim jejich situaci usnadní,“ vysvětlila Stanislava Rousová, staniční sestra interny B. Z jejich dalších slov vyplynulo, že touto menší rekonstrukcí práce na interně rozhodně nekončí. „Chceme na chodbě vybudovat posezení s křesílky jako zázemí pro pacienty a jejich návštěvy,“ nastínila další plány.

„Moc děkuji všem, včetně staniční sestry, za práci, kterou zde během uplynulých dvou měsíců odvedli, doslova si to tu oddřeli. Bez jejich pomoci a osobního nasazení bychom se k tak krásnému výsledku nedopracovali a já pevně věřím, že to ocení i naši pacienti. Moc si vážím pomoci členů týmu i jiných pracovišť, jako je centrální úklid nebo údržba“, neskrývala z výsledku dvouměsíční akce na interním oddělení radost vrchní sestra Bendová a staniční sestra Rousová ji doplnila: “Tato zkušenost mi potvrdila, jaký jsme skvělý tým a kolektiv a jak výborně fungujeme i v rámci spolupráce celé nemocnice.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient