Search
Close this search box.

Na oslavách stoletého výročí Československé republiky se podíleli i jihočeští hasiči

Dny 26. až 28. října patřily v celé České republice oslavám stého výročí vzniku československé republiky. Mohutných oslav se zúčastnil i Hasičský záchranný sbor České republiky v rámci Přehlídky 2018. Své zastoupení zde měl i jihočeský profesionální sbor.

Nejvíce Jihočechů bylo na Letenské pláni, kde od pátku 26. října do neděle 28. října po celý den probíhala statická ukázka hasičské, policejní, záchranářské a vojenské techniky, a to historické i té nejmodernější. V klidové zóně pak byla postavena stanoviště složek IZS a celé řady dalších organizací. HZS Jihočeského kraje zajišťoval stánek preventivně-výchovné činnosti, kde si děti i dospělí mohli prověřil své znalosti v oblasti požární ochrany, prevence či chování obyvatelstva za mimořádných událostí. V rámci doprovodného programu pak hasiči hl. m. Prahy předvedli v prostoru před hlavním podiem dynamickou ukázku – společný zásah složek IZS při vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

V sobotu 27. října se na Hradčanském náměstí konala slavnostní přísaha a slib příslušníků HZS ČR, Policie ČR a Armády ČR. Služební slib zde složilo 9 nových příslušníků HZS Jihočeského kraje.

V samotný den výročí – 28. října – se pak jihočeští hasiči podíleli na úplném vyvrcholení oslav. Na Evropské třídě v Praze se zúčastnili přehlídky techniky Armády ČR a ostatních bezpečnostních složek. Jihočeši na přehlídku poskytli vyprošťovací automobil AV 20 S2Z na podvozku Tatra T 815-7 a cisternu Tatru Terrno, disponující systémem hašení Cobra, s plavidlem umístěným na přívěsu.

Ať už jihočeští profesionální hasiči byli součástí přehlídky s více než 2 000 pochodujícími osobami a s více než 200 kusy techniky nebo slibovali na Hradčanském náměstí nasadit při plnění služebních povinností i svůj život či tvořili program pro tisíce návštěvníků Letenské pláně, bylo pro ně být součástí velkolepých oslav velkou ctí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient