Na oslavách stoletého výročí Československé republiky se podíleli i jihočeští hasiči

(Aktualizováno před )

Dny 26. až 28. října patřily v celé České republice oslavám stého výročí vzniku československé republiky. Mohutných oslav se zúčastnil i Hasičský záchranný sbor České republiky v rámci Přehlídky 2018. Své zastoupení zde měl i jihočeský profesionální sbor.

Nejvíce Jihočechů bylo na Letenské pláni, kde od pátku 26. října do neděle 28. října po celý den probíhala statická ukázka hasičské, policejní, záchranářské a vojenské techniky, a to historické i té nejmodernější. V klidové zóně pak byla postavena stanoviště složek IZS a celé řady dalších organizací. HZS Jihočeského kraje zajišťoval stánek preventivně-výchovné činnosti, kde si děti i dospělí mohli prověřil své znalosti v oblasti požární ochrany, prevence či chování obyvatelstva za mimořádných událostí. V rámci doprovodného programu pak hasiči hl. m. Prahy předvedli v prostoru před hlavním podiem dynamickou ukázku – společný zásah složek IZS při vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

V sobotu 27. října se na Hradčanském náměstí konala slavnostní přísaha a slib příslušníků HZS ČR, Policie ČR a Armády ČR. Služební slib zde složilo 9 nových příslušníků HZS Jihočeského kraje.

V samotný den výročí – 28. října – se pak jihočeští hasiči podíleli na úplném vyvrcholení oslav. Na Evropské třídě v Praze se zúčastnili přehlídky techniky Armády ČR a ostatních bezpečnostních složek. Jihočeši na přehlídku poskytli vyprošťovací automobil AV 20 S2Z na podvozku Tatra T 815-7 a cisternu Tatru Terrno, disponující systémem hašení Cobra, s plavidlem umístěným na přívěsu.

Ať už jihočeští profesionální hasiči byli součástí přehlídky s více než 2 000 pochodujícími osobami a s více než 200 kusy techniky nebo slibovali na Hradčanském náměstí nasadit při plnění služebních povinností i svůj život či tvořili program pro tisíce návštěvníků Letenské pláně, bylo pro ně být součástí velkolepých oslav velkou ctí.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz