Na nový systém parkování upozorňují v Brně informační panely

Devět informačních panelů o novém systému rezidentního parkování instalují ve městě pracovníci Brněnských komunikací.

Osm je umístěno u vjezdů do užšího centra. Konkrétně na ulicích České, Novobranské, Jezuitské, Benešově, na náměstí Malinovského, poblíž Janáčkova divadla a dva na Moravském náměstí. Nejen řidiči, ale i chodci tak mohou získat informace o systému.

Devátý panel je u kontaktního pracoviště na ulici Zvonařka 5, kde si zájemci mohou ode dneška vyřizovat parkovací oprávnění. Lidem jsou tam k dispozici i informátoři.

Město nový systém rezidentního parkovaní spustí 1. září letošního roku. První fáze parkování se týká pouze historického centra města.

Informace o novém systému parkování a o způsobu jeho vyřizování jsou i na www.parkovanivbrne.cz.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.