Na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě se rozsvítí vánoční strom 2. prosince

V sobotu 1. prosince od 9.00 do 17.00 se na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě koná tradiční Adventní kujebácký jarmark a ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Adventní kujebácký jarmark nabídne velký výběr vánočního zboží, trdelník, medovinu, kujebácký svařáček, punč, keramiku a další… Návštěvníci jarmarku se mohou těšit i na bohatý kulturní program, který zahájí žáci Speciální základní a praktické školy Vysoké Mýto. V 10.00 je vystřídají žáci Základní školy Knířov. V 11.00 vystoupí kapela Parkoviště pro velbloudy a hned po ní zatančí T-komplex. Odpolední program začíná ve 14.00 vystoupením pěveckého sboru Otakar. Od 15.00 zazpívá dětský pěvecký sbor Karosáček. Závěr bude patřit pěveckým sborům Kamínek a Korálek ze Základní umělecké škole Vysoké Mýto, které rozsvítí vánoční strom. Ten bude zdobit náměstí až do Tří králů.

PROGRAM:
9.00 – Speciální základní a praktická škola Vysoké Mýto
10.00 – ZŠ Knířov
11.00 – Parkoviště pro velbloudy
12.00 – T-komplex
14.00 – Pěvecký sbor Otakar
15.00 – Karosáček
16.00 – Kamínek a Korálek ZUŠ Vysoké Mýto
16.30 – SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ STROMU

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.