Search
Close this search box.

Na náměstí Generála Píky město vysadí další zeleň

Na 1. etapu projektu obnovy a úpravy zeleně na náměstí Generála Píky v Městském obvodu Plzeň 2 – Slovany přispěje město 273,5 tisíci korunami. Prostředky budou uvolněny z Fondu životního prostředí města Plzně. Poskytnutí příspěvku schválili zastupitelé.

Projekt na oživení náměstí Generála Píky zpracovala Správa veřejného statku města Plzně. Vzhledem k cenové výši a náročnosti je realizace sadové úpravy rozdělena na více etap a Městský obvod Plzeň 2 – Slovany požádal o poskytnutí dotace z Fondu životního prostředí města Plzně. „Nově upravené a oživené náměstí nabídne obyvatelům Plzně kulturní prostor pro odpočinek. Zeleň také přispěje k odclonění hluku z frekventované Koterovské třídy a zlepší mikroklima místa,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík.

„Mezi Koterovskou ulicí a bytovými domy od ulice Částkova k bazénu v posledních letech často dochází k vývratům stromů a pádům větví. Příčinou je historicky špatně zvolená skladba dřevin, která odpovídá spíše výsadbě lesa. K tomu všemu dřeviny stárnou. Bylo potřeba rychle jednat,“ řekl starosta slovanského obvodu Lumír Aschenbrenner.

První etapa úpravy zeleně bude zahrnovat kácení 18 vzrostlých stromů, které byly jednak nevhodně umístěny, případně byly ve špatném stavu, dále pak kácení menších dřevin a drobnějších keřů. V rámci úpravy bude vysazeno 26 kusů alejových stromů (javory, jilmy, břízy, jeřáby, muchovníky) a vytvořena dlouhá vlnovka z keřových záhonů (nízké keře okrasné květem i podzimním vybarvením listů, celková plocha 420 m2) doplněná o jarní cibuloviny zejména narcisy. Dále bude provedena regenerace trávníků po nových výsadbách, odstranění stávajícího a instalace nového mobiliáře.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient