Na Mladoboleslavsku končí čtyři uzavírky, které měnily autobusovou dopravu

Po několika týdnech či měsících končí čtyři výrazné uzavírky, které ovlivňovaly i hromadnou dopravu na Mladoboleslavsku. Provoz autobusů tak bude od 1. listopadu opět o něco plynulejší a obnoví se obvyklé trasy i zastávky.

První z nich je Ptácká ulice, kde už finišují závěrečné práce na rekonstrukci. Uzavírka a omezení končí ve středu 31. října. Od čtvrtka 1. listopadu se ruší náhradní zastávka Mladá Boleslav, 9. května, u parkoviště a všechny dotčené linky pojedou opět přes zastávku Jaselská, VZP a po Ptácké ulici. Jde o linky společnosti Arriva 260001, 26002, 260004, 260010, 260030, 260570, 260812, 260850, 260860, 260960 a 260992. Z hlediska městské hromadné dopravy ukončení rekonstrukce Ptácké ulice také znamená od 1. listopadu navrácení linky 50 do své původní trasy.

Uzavírka ve stejný termín končí také mezi Čejeticemi a Čejetičkami, od čtvrtka 1. listopadu se tedy vrací linka 260570 do Bezdědic do obvyklé trasy, včetně trasy po Ptácké ulici. Pro tuto linku bude platit jízdní řád z letošního března, některé spoje pojedou přes Akumu a některé ve zrychlené trase přímo do Čejetic mimo okolí hlavního nádraží v Mladé Boleslavi.Kromě toho končí další dvě uzavírky, které už se přímo netýkají Mladé Boleslavi, a to uzavírka v Dobrovici, což znamená, že od prvního listopadového dne se ruší náhradní spoje do Jemníků, náhradní zastávka Dobrovice, V Hájku a linky 260130 a 260900 budou jezdit opět v obvyklých trasách a časech přes obvyklé zastávky. Končí i omezení mezi Strašnovem a Brodci, takže linky 260004, 260970 a 260992 pojedou v obvyklých trasách a neotáčí se na Strašnově, což výrazně přispěje k přesnosti jízdních řádů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!