Search
Close this search box.

Na mladoboleslavské radnici debatovali obyvatelé příměstských částí Debř a Láskov

Ve středu v podvečer se ve velké zasedací síni magistrátu sešli obyvatelé příměstských čtvrtí Debř a Láskov, aby se zástupci vedení města debatovali o problémech, které je trápí v místě jejich bydliště. Na jejich dotazy odpovídal primátor města Raduan Nwelati, náměstkyně Zdeňka Veškrnová, vedoucí jednotlivých odborů magistrátu i zástupci městských společností. Hodně se mluvilo především o rekonstrukci povrchů komunikací na Láskově, vylepšení MHD i o parkovacím systému a jeho plánovaném zavedení.

Primátor Nwelati obyvatele Debře a Láskova seznámil i s novým zaměstnancem radnice, který má na starosti mimo jiné dohlížet na plnění dohod, k nimž na besedách s lidmi z příměstských částí dochází. „Tento článek dosud chyběl, proto věřím, že výstupy ze schůzek s obyvateli příměstských čtvrtí budou nyní efektivnější a lidé budou spokojenější,“ vysvětlil.
Láskovské trápí spojení městskou hromadnou dopravou, takže uvítali plánované změny v MHD, na nichž se aktuálně pracuje a jejichž výsledkem by měly být jednak rychlolinky po městě, a jednak rychlejší spojení jednotlivých příměstských částí, které budou obsluhovat nízkopodlažní minibusy.
Spolu s vedením města se zabývali i průjezdem kolem zahradnictví v Debři, kam přes zákaz zajíždějí nákladní automobily, nebo požadavkem namátkových kontrol městské policie v oblasti u zdejší školy, a to zejména v době dopravních špiček.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient