Search
Close this search box.

Na Mírovém náměstí začala putovní výstava

Zrekonstruované Jiráskovy sady a oblíbená kavárna Káva s párou. To jsou dvě okouzlující litoměřická místa, která soutěží v anketě Má vlast cestami proměn. Putovní výstavu si každý může od dnešního dne prohlédnout na Mírovém náměstí v Litoměřicích.

„Vážím si práce lidí, kteří pečují o tak krásné město Litoměřice,“ chválila práci všech, kteří se na proměnách podíleli, Drahomíra Kolmanová, autorka výstavy a ředitelka Asociace Entente Florale CZ-Souznění.

„Slunečné počasí láká do Jiráskových sadů mnoho lidí. Park žije a těší se oblibě občanů, i přes jejich nedůvěru v počátcích rekonstrukce,“ sdělil místostarosta Pavel Grund. Poděkoval pracovníkům Technických služeb města, kteří se starají o údržbu parku. Jiráskovy sady byly po revitalizaci otevřeny veřejnosti 23. března 2015 a minulý rok byly v rámci celé ČR vyhlášeny Parkem roku 2017.

Kavárna Káva s párou manželů Plíhalových, vybudovaná z bývalé železniční zastávky, je dalším místem přihlášeným v soutěži. Návštěvníci si zde mohou pochutnat nejen na výběrové čerstvě pražené kávě. První pravidelný vlak přijel na nádraží v roce 1874, svému účelu sloužilo až do roku 1957. Rekonstrukce trvala od května 2013 do prosince 2017.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient