Na měsíční hostování přichází do Zlína jihlavský kapitán

Extraligový tým PSG Berani Zlín se dohodl s prvoligovým týmem HC Dukla Jihlava na měsíčním hostování zkušeného útočníka Tomáše Čachotského ve Zlíně. Jihlavský kapitán poprvé nastoupí v letošní sezoně Tipsport extraligy 2018/2019 ve zlínském dresu při pátečním zápase s Mladou Boleslaví. Berani zároveň uvolnili na měsíční hostování do Jihlavy útočníka Nicolase Werbika, který v dresu Dukly odehrál již dva zápasy.

„S Jihlavou máme zásluhou jednatele Bedřicha Ščerbana velmi dobré vztahy. Jsme rádi, že došlo k dohodě ohledně měsíčního hostování Čachotského. Tomáš je velmi zkušený hokejista, který nám může zvýšit produktivitu. Skvěle tvoří hru, je úspěšný v koncovce a skvěle charakterově zapadne do kabiny,“ řekl Jiří Šolc, jednatel a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Zkušený Čachotský se objeví ve Zlíně již během čtvrtečního dopoledne a absolvuje s týmem úvodní trénink. O víkendu poté naskočí do domácích extraligových zápasů proti Mladé Boleslavi a Olomouci. „Spolupráce není nastavena v žádném případě tak, že oslabíme jihlavský tým. Dukla má nadále ty nejvyšší ambice. V rámci potřeby ze strany Jihlavy jsme dohodnuti, že uvolníme na Vysočinu kromě Werbika případně dalšího našeho hráče,“ upřesnil Šolc.
Šestatřicetiletý Tomáš Čachotský (narozen 13. ledna 1982, 178 cm, 77 kg) působil téměř celou kariéru v Jihlavě, kde odehrál šestnáct sezon (z toho dvě extraligové). Výjimkou bylo pouze angažmá v extraligových týmech Znojma, Karlových Varů a Zlína. V Baťově městě působil v sezoně 2015/2016, když odehrál celkem 54 zápasů s bilancí 20 kanadských bodů za 8 gólů a 12 asistencí. Čachotský nastoupil v extralize k celkem 254 zápasů s bilancí 78 bodů v produktivitě za 27 gólů a 51 asistencí. V první lize má na svém kontě 660 zápasů, kde nasbíral úctyhodných 561 bodů za 200 gólů a 361 asistencí. V letošní sezoně si připsal v dresu Jihlavy ve 14 zápasech 5 branek a 7 nahrávek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.