Na ME v para lukostřelbě padl neoficiální světový rekord

V prvním soutěžním dnu Mistrovství Evropy v para lukostřelbě se z českých zástupců nejlépe vedlo jednomu z favoritů Davidu Drahonínskému a nevidomý lukostřelec Ital Matteo Panariello vytvořil neoficiální světový rekord. Mistrovství Evropy, k jehož hlavním partnerům patří město Plzeň, se koná v Plzni od 11. do 19. srpna 2018. Závody zahájil primátor Plzně Martin Zrzavecký. Finále se uskuteční v sobotu 18. srpna na náměstí Republiky.

David Drahonínský své kvalifikační kolo kategorie W1 open vyhrál a rovnou postoupil do čtvrtfinále. Matteo Panariello si nástřelem 367 bodů jednak zajistil postup do druhého kola eliminace, především ale posunul hranici světového maxima o rovných pět bodů, což však ještě bude muset potvrdit světová lukostřelecká federace v Lausanne.

Do eliminace musel Karel Davídek, který po kvalifikaci skončil na čtvrtém místě, v duelu s Italem Fabiem Azzolinim ale neuspěl a soutěž jednotlivců pro něj skončila. Do eliminací vstoupily ještě další dvě mužské kategorie. Mezi střelci s reflexním lukem postoupil do osmifinále Václav Košťál, Chaloupský a Šmondek naopak mezi nejlepších 16 neprošli. Leoš Bartoš a Jaroslav Zelenka pokračují mezi střelci s kladkovým lukem, v první eliminaci neuspěl Daniel Fridrich.

Mezi ženami se na osmém místě v kategorii s reflexním lukem umístila po kvalifikaci Markéta Sidková, která tak půlí startovní pole, 16. místa mezi ženami s kladkovým lukem patří Lence Kuncové, uprostřed startovního pole se pak nachází Tereza Brandtlová a Šárka Musilová v kategorii W1 open.

Mistrovství Evropy v para lukostřelbě se koná v České republice poprvé. Český lukostřelecký svaz požádal Světovou lukostřeleckou federaci o pořadatelství před třemi lety a jako destinaci vybral právě Plzeň.

V Plzni aktuálně působí tři lukostřelecké oddíly. Jeden z nich se zabývá pouze para lukostřelbou. Je to Tělovýchovná jednota zdravotně postižených HALMA, v níž nyní působí 15 střelců.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.