Na Masarykově náměstí v Ostravě vzniklo kluziště

Zájemci si na kluzišti pod širým nebem zabruslili již v sobotu.

Kluziště na centrálním Masarykově náměstí bude sloužit bruslařům již podeváté. Je v provozu od soboty 24. listopadu do 1. ledna. Otevřeno je od 10 do 20 hodin, přičemž během pracovních dnů až do 21. prosince je doba od 10 do 12 hodin vyhrazena školám. Pouze na Štědrý den a na Silvestra se bruslí od 10 do 12 hodin. Kluziště má rozměr 30 x 15 metrů a pojme až 150 bruslařů. Led bude pravidelně opravovat rolba ve dvou 60 minutových a jedné 30 minutové pauze. Bruslení je zdarma.

U kluziště je v provozu zázemí s občerstvením a sociální zařízení. Kdo nemá brusle, může si je za poplatek zapůjčit v půjčovně. Zpoplatněna je i šatna.

Na kluzišti pořadatelé připravili doprovodný program, jehož součástí jsou hokejové krasobruslařské exhibice nebo soutěže.

První den, tj. v sobotu 24. listopadu se bruslilo od 10 hodin, avšak odpoledne byl připraven program se slavnostním zahájením. K němu patřila jízda historickou tramvají Barborka. Maskot kluziště tučňák Rudolf vyjel v 15 hodin ze stanice Vozovna Poruba směrem na zastávku Výstaviště. Slavnostní zahájení bylo naplánováno na 15.45 hodin, akci moderoval herec Vladimír Polák. Představily se i mažoretky.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient