Na luhačovické radnici poděkovali fotbalistům za skvělé výkony a reprezentaci města

(Aktualizováno před )

Ve středu 20. června zavítali zástupci fotbalového klubu FK Luhačovice na luhačovickou radnici. Starostka Marie Semelová spolu s místostarostou Radomilem Kopem poděkovali členům klubu za skvělé výsledky a vzornou reprezentaci města.

Na radnici s sebou vzali fotbalisté řadu trofejí, které se FK Luhačovice v poslední době podařilo vybojovat. Nejenže vloni fotbalové áčko Luhačovic získalo medaile za 1. místo v krajském přeboru, letos se týmu podařilo také vyhrát Pohár hejtmana Zlínského kraje! V přeboru přitom ani letos v dobrých výsledcích nepolevili, když obsadili třetí místo, přitom o druhé je připravil jen horší výsledek ve vzájemných zápasech s Baťovem, který bral nakonec stříbro. K vidění byl ale při setkání na radnici i Lázeňský pohár, který tým vybojoval o loňských prázdninách. Daří se ovšem i luhačovickému fotbalovému béčku. To letos vyhrálo okresní přebor a postupuje do vyšší soutěže, hrané už v rámci celého kraje. Úspěchů tak byla zkrátka celá řada.

„Věřím, že i v dalších letech Vás bude provázet úspěch v osobním i sportovním životě, a nadále najdete motivaci, elán a chuť nastupovat do týmu luhačovických fotbalistů,“ popřála starostka zástupcům luhačovického kopané.

Starostka jako dík také předala předsedovi klubu pamětní list a tašku s drobnými dary. Společně pak přítomní v hovoru probrali jednotlivé úspěchy týmu, ale také mluvili o výchově nejmladších generací luhačovických fotbalistů a o financování luhačovického fotbalu, který město tradičně podporuje. Hovořilo se i o tom, že přes skvělé úspěchy minulých let se divácká návštěvnost utkání bohužel příliš nezvedla. K tomu by ovšem mohlo přispět plánované vybudování tribuny pro sedící diváky u travnatého hřiště SC Radostova, kde je k sezení jen pár laviček. Zavzpomínalo se i na doby před desítkami let, kdy se v Luhačovicích využívalo ke kopané původní fotbalové hřiště, které později ustoupilo nákupnímu středisku Alfamarket. Vzhledem k probíhajícímu mistrovství světa ve fotbale přišla řeč i na to, který z týmů by tam mohl zvítězit. Předseda klubu FK Luhačovice Zdeněk Červenka mladší nechtěl příliš tipovat, protože na mistrovství podle něj hraje řada skvělých týmů. Odhadovat, kdo bude letošním mistrem světa se nechtělo moc ani trenérovi luhačovického áčka Janu Jelínkovi, ale přeci jen byl konkrétnější „Snad uspějí takové týmy jako Španělsko nebo Německo, které jsou nejvíce zvyklé hrát velké turnaje,“ odtušil Jelínek. Jisté je, že mistrovskou trofej nad hlavu nezvednou fotbalisté Česka, kteří se na šampionát, hraný jen jednou za 4 roky, vůbec nekvalifikovali. Luhačovickým fandům fotbalu tak může být útěchou právě to, že se mohou radovat alespoň ze skvělých výsledků svého místního klubu.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz