Na Litoměřicku proběhla dopravní akce „Řídím, piju nealko pivo“

Policisté se zapojili do celorepublikové dopravně preventivní akce pořádané ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven a Besipem. Akce je zaměřená na zvýšení bezpečnosti silničního provozu a na snížení rizik dopravních nehod zapříčiněných osobami pod vlivem alkoholu. Řidiči, kteří mají při kontrole negativní výsledek dechové zkoušky, dostávají jako pozornost nealkoholické pivo.

Dopravní policisté v rámci běžné silniční kontroly provedli u více než 60 kontrolovaných řidičů orientační dechové zkoušky ke zjištění přítomnosti alkoholu v krvi. Všichni kontrolovaní řidiči obdrželi z rukou promotérky Českého svazu pivovarů a sladoven plechovku nealkoholického piva a zároveň alkohol tester na jedno použití, neboť jejich dechová zkouška ukázala nulovou hodnotu alkoholu v krvi. Dále od regionálního zástupce pro BESIP a od policistů obdržel každý kontrolovaný také drobnou pozornost ve formě reflexních prvků a preventivních doplňků.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.