Search
Close this search box.

Na letošní Šumperské pomněnky přijede i Spirituál Kvintet

Na tradiční přehlídku trampské a bluegrassové muziky Šumperské pomněnky, která se uskuteční v pátek 20. dubna v Domě kultury Šumperk, přijal pozvání legendární Spirituál Kvintet.

První československá folková skupina představí svou aktuální tvorbu, ale chybět nebudou ani písně z více než půlstoleté historie souboru, z nichž řada dávno zlidověla. Za dobu své existence vydala přes 20 alb a jedno DVD, koncertovala v mnoha zemích Evropy i v zámoří (USA, Kanada, Chile a Velikonoční ostrov, Austrálie, Kuba, Etiopie), zpívala pro Billa Clintona, první dámy světa a v r. 1990 si s ní společně na pódiu zazpívali dva prezidenti – Václav Havel a George Bush starší. To vše potvrzuje nezastupitelnou roli souboru na naší hudební scéně.

„Šumperské pomněnky pořádáme také jako vzpomínku na hudebníka a skladatele Milana Žourka,“ řekla produkční domu kultury Michaela Horáková. Koncert se uskuteční ve velkém sále DK Šumperk v pátek 20. dubna od sedmi hodin večer, kdy se posluchačům jako první představí bluegrassová kapela BlueGate. Nedrží se ale jeho tradičního pojetí, dopřává si volnosti projevu a čerpá i z jiných hudebních stylů. V repertoáru proto můžete slyšet písně původně od skupin Cream nebo Queen. Následovat bude již zmíněný Spirituál Kvintet. A na závěr se dočkáte vystoupení oblíbeného seskupení Koňaboj, které hraje moravské a slovenské lidové písně v rockovém podání. Vstupné je v předprodeji 220 korun a v den akce podraží o třicet korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient