Na letošní Šumperské pomněnky přijede i Spirituál Kvintet

Na tradiční přehlídku trampské a bluegrassové muziky Šumperské pomněnky, která se uskuteční v pátek 20. dubna v Domě kultury Šumperk, přijal pozvání legendární Spirituál Kvintet.

První československá folková skupina představí svou aktuální tvorbu, ale chybět nebudou ani písně z více než půlstoleté historie souboru, z nichž řada dávno zlidověla. Za dobu své existence vydala přes 20 alb a jedno DVD, koncertovala v mnoha zemích Evropy i v zámoří (USA, Kanada, Chile a Velikonoční ostrov, Austrálie, Kuba, Etiopie), zpívala pro Billa Clintona, první dámy světa a v r. 1990 si s ní společně na pódiu zazpívali dva prezidenti – Václav Havel a George Bush starší. To vše potvrzuje nezastupitelnou roli souboru na naší hudební scéně.

„Šumperské pomněnky pořádáme také jako vzpomínku na hudebníka a skladatele Milana Žourka,“ řekla produkční domu kultury Michaela Horáková. Koncert se uskuteční ve velkém sále DK Šumperk v pátek 20. dubna od sedmi hodin večer, kdy se posluchačům jako první představí bluegrassová kapela BlueGate. Nedrží se ale jeho tradičního pojetí, dopřává si volnosti projevu a čerpá i z jiných hudebních stylů. V repertoáru proto můžete slyšet písně původně od skupin Cream nebo Queen. Následovat bude již zmíněný Spirituál Kvintet. A na závěr se dočkáte vystoupení oblíbeného seskupení Koňaboj, které hraje moravské a slovenské lidové písně v rockovém podání. Vstupné je v předprodeji 220 korun a v den akce podraží o třicet korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak