Search
Close this search box.

Na léto si ještě musíme počkat…

Zatímco vloni v tomto období už byla plná koupaliště, letos se v Česku nadále nosí zimní bundy. A na horách si při troše štěstí i zalyžujete…

Dnešní počasí přineslo do Beskyd sníh. Ráno naměřili meteorologové čtyři centimetry poprašku, do večera se to však může vyšplhat až na 15 centimetrů. „Lysá hora ráno hlásila čtyři centimetry nového sněhu, jinou stanici na měření sněhu bohužel v Beskydech nemáme, ale podle dostupných informací, teplot a kamery se zdá, že sněžilo zhruba od těch 800 metrů nad mořem,“ uvedl Tomáš Ostrožlík z ostravské pobočky českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Ale ani v nížinách není zrovna příznivé počasí, lidé museli vytáhnout deštníky, což by mělo platit i pro zítřek. Navíc se i v nižších polohách mohou objevit sněhové přeháňky.

Déšť by nás měl provázet i během čtvrtka, poté by už mělo do Česka přijít teplejší počasí, na pravé léto si však ještě počkáme. „V druhé polovině tohoto týdne k nám začne proudit teplý vzduch a o víkendu se pravděpodobně dočkáme maxim nad dvacet stupňů,“ uvádí se na stránkách ČHMÚ.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient