Na Letnou přijede atraktivní soupeř, zlínští změří síly se Spartou

Ve 13. kole FORTUNA LIGY zavítá na zlínskou Letnou pražská Sparta. Ševci čtyři zápasy čekají na vítězství a případná výhra nad Spartou by je mohla vyhoupnout zpět do sedla. Utkání startuje v sobotu od 17:00. Jako hlavní rozhodčí ho bude řídit Zbyněk Proske.

Tak jako každý rok má i letos pražský celek ty nejvyšší cíle. V ligové tabulce patří Spartě třetí místo, když ve dvanácti duelech získala šestadvacet bodů při skóre 23:8. Na první Slavii Sparťané ztrácí čtyři body. Z posledních tří zápasů však dvakrát prohráli, když nejdřív nestačili na Plzeň a poté padli v Olomouci. V obou případech 0:1. Naposledy si však napravili chuť, když doma sfoukli Mladou Boleslav 4:1.

Ofenziva Sparty je s třiadvaceti góly čtvrtá nejlepší v lize. O sedm branek se postaral nejlepší střelec týmu Benjamin Tetteh. Pět gólů pak nasázel Guélor Kanga a třikrát se trefili Šural a Stanciu. Naopak pouhých osm inkasovaných branek řadí Spartu na druhé místo v lize. Gólman Florin Nita udržel pětkrát čisté konto. Dva góly v zápase dostala Sparta jen jednou a to v pátém kole od Příbrami.

Ve vzájemné ligové bilanci Sparty a Zlína mají navrch Pražané. Ti ze šestadvaceti duelů vytěžili čtrnáct výher. Šestkrát skončilo utkání remízou a šestkrát se radovali z výhry ševci. Při posledním střetnutí z loňské sezony prohráli Zlínští na pražské Letné 1:2.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.