Search
Close this search box.

Na ledě Sokolova Baník neuspěl

VE TŘETÍM OSMIFINÁLE PŘEKVAPIVĚ ZVÍTĚZIL DVŮR KRÁLOVÉ NA LEDĚ SOKOLOVA 2:3, KDYŽ PRAKTICKY Z MINIMA VYTĚŽIL MAXIMUM. Baník šel do utkání bez distancovaných Přindiše s Davídkem. Hostům ze stejného důvodu chyběl Hejna. Fanoušci pak stále také postrádají Šafáře s Osmíkem, kteří jsou ale momentálně v kádru prvoligových Karlových Varů.

VE TŘETÍM OSMIFINÁLE PŘEKVAPIVĚ ZVÍTĚZIL DVŮR KRÁLOVÉ NA LEDĚ SOKOLOVA 2:3, KDYŽ PRAKTICKY Z MINIMA VYTĚŽIL MAXIMUM.

Baník šel do utkání bez distancovaných Přindiše s Davídkem. Hostům ze stejného důvodu chyběl Hejna. Fanoušci pak stále také postrádají Šafáře s Osmíkem, kteří jsou ale momentálně v kádru prvoligových Karlových Varů.

Pod dohledem hlavního rozhodčího, bývalého výborného hokejisty a reprezentanta Tomáše Micky, vstoupili do utkání aktivněji hosté, kteří v úvodu byli lepším týmem. Odměnou jim pak byl gól Yaroslava Ukhina, který ve třetí minutě skóroval po dorážce Luštincovi střely – 0:1.
Postupem času začínal přebírat iniciativu domácí celek a postupně začínal boj sokolovských hráčů s výborným brankářem Čápem. Velké šance měli Rohan, Kuběna, několikrát například i David Hruška, ale skóre se do konce první třetiny neměnilo.

I v úvodu druhé třetiny tlak Baníku pokračoval, ale domácí hokejisté stále naráželi na zeď jménem Josef Čáp. Kouzlo hostujícího gólmana opadlo až ve 28. minutě, kdy skóroval David Hruška – 1:1.
Baník se i nadále tlačil do ofenzivy, ale přidat druhý gól se ve druhé třetině nepodařilo. Naopak ve 38. minutě přišla další komplikace, když těsně před koncem přesilové hry skóroval Michal Petira – 1:2. Po druhé třetině tak hosté i nadále vedli o jeden gól.

Úvod třetí třetiny přinesl opět tlak Baníku, ale neúspěšný. Naopak ve 46. minutě mohli hosté zvýšit své vedení, ale Kuchař únik Valáška vychytal. Pokračovalo tak ostřelování Čápa. A ve 49. minutě to tam konečně spadlo. Na pravém křídle napřáhl Tomáš Harkabus a jeho dělovka se zastavila až v síti – 2:2.

Následně byl ale domácí střelec poměrně přísně vyloučen a Baník se musel bránit. V přesilovce však Dvůr nebyl vůbec nebezpečný, naopak přišli další střely na bránu Čápa. Na začátku 55. minuty ale přišel šok. Po velmi nešťastné situaci se puk dostal k Milanovi Valáškovi a ten poslal hostující tým znovu do vedení – 2:3.

Baník se tak znovu vydal na zteč a brzy dosáhl gólu, když puk za brankovou čáru dostal Tomáš Harkabus. Hlavní rozhodčí však puk ze svého pohledu neviděl, v době, kdy Harkabus dorážel puk do brány, přerušil hru a gól tak nemohl platit. Do té doby celkem solidně pískající rozhodčí si tak proti sobě pořádně poštval obecenstvo.

Baník se tak i nadále hnal za vyrovnáním, ale stále tu byl Čáp, jenž držel svůj tým ve vedení. Baníkovci poté nebyli úspěšní ani v power-play a hosté tak vedli zápas k překvapivému, vydřenému a především na výborném výkonu gólmana postaveném vítězství.

Série tak ještě nekončí a Baník se bude muset o postup poprat. V pátek tak sokolovské hokejisty čeká znovu dlouhá cesta do Dvora Králové, kde se bude hrát od 18:00 hodin. V případě výhry Dvora by pak rozhodnutí musel přinést pátý zápas, který by se hrál v neděli 11.03. od 17:30 hodin na sokolovském ledě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient