Search
Close this search box.

Na Kounicově domě odpadla část římsy. Naštěstí se nikomu nic nestalo

Část horní římsy dnes ráno odpadla na Kounicově domu a srazila stříšku nad erbem, který lehce poškodila. Naštěstí se nikomu nic nestalo, přestože část zdiva odlétla až na silnici.

Část horní římsy dnes ráno odpadla na Kounicově domu a srazila stříšku nad erbem, který lehce poškodila. Naštěstí se nikomu nic nestalo, přestože část zdiva odlétla až na silnici.

Vlastníkem Kounicova domu je Sdružení sportovních svazů ČR. To bylo stavebním úřadem okamžitě upozorněno na vzniklý problém a vyzváno k provedení nápravy spočívající v obnově dřevěné ochrany znaku a dále k odstranění dalších minimálně tří pískovcových kvádrů ze zbývající části nárožní římsy, které se jeví jako nejméně staticky stabilní. Náprava by měla proběhnout v co nejkratší lhůtě.

KounicMěsto uvažuje o odkoupení Kounicova domu. Cena je, na základě znaleckého posudku, který si město nechalo vypracovat, 6,9 mil. korun. Do ní se promítá především hodnota pozemku v centru České Lípy, na kterém dům stojí. Při jednání s vlastníkem se podařilo tuto cenu snížit téměř o 30 % na 4,9 mil. korun.

Osud Kounicova domu mají nyní v rukou zastupitelé města, kteří o něm budou rozhodovat na svém jednání příští týden .

„Ve chvíli, kdy je jasné, že majitel Kounicův dům zachraňovat nebude, znamená další prodlužování současného stavu ještě jeho větší devastaci. Řekla bych, že je hodina po dvanácté a my se musíme rozhodnout, zda Kounicův dům koupíme a po rekonstrukci ho například dáme dětem, jako nové sídlo Libertinu či jinak ho včleníme do služeb města,“ uvedla starostka Romana Žatecká, která na místo dorazila hned ráno společně s místostarostou Jurajem Ranincem, s vedoucí stavebního úřadu a s vedoucí odboru správy majetku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient