Na kole v zoo dnes můžete pomoct potřebným

Přijďte si dnes do zoologické zahrady zašlapat na stacionárním kole. Uděláte něco pro své zdraví a zároveň pomůžete dvěma mladým sportovcům, kterým nepřízeň osudu změnila život. Za každý našlapaný kilometr na stacionárním kole věnuje město stokorunu na nákup rehabilitačních pomůcek.

Návštěvníci zoologické zahrady mohou v úterý pomoci dvěma mladým sportovcům, kterým pád a krvácení do mozku převrátily život naruby. 24letý Lukáš Slováček byl profesionálním řidičem a vášnivým fotbalistou. Po pádu je pacientem spinální jednotky Fakultní nemocnice Ostrava. Sedmnáctiletý Pavel Palkovič přežil před 11 měsíci těžké krvácení do mozku. Od té doby je neschopen pohybu a komunikace a je zcela odkázán na pomoc okolí. Oba mladí muži jsou letos patrony ostravského týmu, který se účastní handy cyklo maratonu. Členové týmu jim finančně přispějí na nákup rehabilitačních pomůcek a do dobročinné akce se zapojilo i město Ostrava.

V zoologické zahradě mezi pavilonem Safari a expozicí velbloudů bude v úterý 31. července od 10 do 17 hodin postaven stánek se stacionárními koly. Každý z návštěvníků zoo může zdarma našlapat libovolný počet metrů nebo kilometrů. Město Ostrava každý našlapaný kilometr promění ve stokorunu, kterou získají oba postižení mladí muži na rehabilitační pomůcky. Takže stačí jen chuť a energie. I tak se dá pomáhat.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.