Na Klatovsku proběhla celorepubliková dopravně bezpečnostní akce

Dne 19. září 2018 v době od 15 hodin do 19 hodin proběhla na území klatovského okresu republiková dopravně bezpečnostní akce, a to v rámci mezinárodní spolupráce TISPOL. Policisté se zaměřili na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů řidiči před jízdou a během jízdy, na technický stav vozidel a na dodržování pravidel silničního provozu.

Chtějí tak snížit přetrvávající nekázeň řidičů a počet dopravních nehod. Během akce zkontrolovali 98 vozidel, přičemž zjistili 20 přestupků. Devatenáct přestupků vyřešili na místě v příkazním řízení v úhrnné částce 5 100 korun, jeden přestupek byl oznámen správnímu orgánu k projednání. Ze sledovaných přestupků se v deseti případech jednalo o zjištěný nevyhovující technický stav vozidel, dva řidiči nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem.

Zjistili také jeden trestný čin (maření výkonu úředního rozhodnutí), kdy řidič usedl za volant a řídil se zákazem řízení. Policisté upozorňují všechny účastníky silničního provozu, že obdobné dopravně bezpečnostní akce se budou i nadále opakovat.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.