Na Klatovsku došlo k nehodě dvou aut, jeden z řidičů byl opilý

O dvanácté hodině došlo ke střetu dvou vozidel, kdy řidič nedal přednost vozidlu jedoucímu po hlavní silnici. Měl pozitivní dechovou zkoušku.

K dopravní nehodě došlo v neděli 12. srpna 2018 v obci Sobětice. Ve dvanáct hodin řídil jednasedmdesátiletý muž z Klatov vozidlo značky Suzuki, se kterým vyjížděl z vedlejší komunikace a odbočoval vlevo, kdy nedal přednost v jízdě jedoucímu řidiči s vozidlem značky Peugeot 406, jenž jel po hlavní komunikaci a došlo k bočnímu střetu vozidel v pravém jízdním pruhu.

Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob a hmotná škoda činí 25 tisíc korun. Řidič vozidla Suzuki se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,24 a opakovaně 1,36 promile alkoholu a byl převezen k lékařskému vyšetření i odběru krve do zdravotnického zařízení v Klatovech.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak