Na Kladensku způsobili dopravní nehody řidiči pod vlivem alkoholu

(Aktualizováno před )

První nehoda se stala 27. srpna 2018 před osmou hodinou večerní v obci Hřebeč. Dvaadvacetiletý řidič jedoucí osobním vozidlem Škoda Fabia combi, bezprostředně po požití alkoholického nápoje, nebo v době, kdy byl pod jeho vlivem, nepřizpůsobil rychlost svého automobilu svým schopnostem a při průjezdu levotočivé zatáčky vyjel mimo komunikaci, kde narazil do kovových vrat oplocení rodinného domu. Rozražením vrat bylo poškozeno i vozidlo zn. Mazda, které bylo zaparkováno na pozemku rodinného domu. Řidiče však vrata nezastavila a pokračoval dál v jízdě. Svou jízdu zakončil až nárazem do zdi výše zmiňovaného rodinného domu.

Policisté, kteří vyjeli na místo dopravní nehody, provedli u řidiče dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Displej přístroje ukázal hodnoty 2,36 a 2,33 promile. Výtečník byl zadržen a převezen k odběru biologického materiálu do kladenské nemocnice. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a následně byl umístěn do policejní cely.

Za dvě hodiny se podobná situace opakovala v obci Hostouň. Tam po desáté hodině večerní havaroval na křižovatce ulici Jenečská a U Rybníka dvaačtyřicetiletý řidič z Prahy. Ten pod vlivem alkoholu usedl za volant osobního vozidla VW Golf. I tento hříšník nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem a při průjezdu křižovatkou přejel na pravou krajnici, kde narazil do betonového patníku, který vyvrátil. Tato nehoda mu však nezabránila, aby pokračoval v jízdě a nabouraný automobil odstavil v ulici Na Skalech. Přivolaní policisté na místě muže zjistili a provedli u něj dechovou zkoušku. V tomto případě byly hodnoty 1,76 a 1,79 promile. I tento muž byl převezen do Oblastní nemocnice Kladno k odběru biologického materiálu. Řidiči byl zadržen řidičský průkaz.

Oba případy jsou prošetřovány jako přečiny ohrožení pod vlivem návykové látky a nezodpovědným řidičům hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Alkohol za volant nepatří

Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje tunelové vidění.

Do alkoholové pasti se přitom zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci alkoholu. Stejně zrádný a nebezpečný je tzv. zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz