Na Kladensku proběhly Dětské dny s policisty

V průběhu měsíce června letošního roku se policisté územního odboru Kladno zúčastnili několika Dětských dnů v obcích kladenského okresu, kde svými policejními ukázkami a preventivní činností obohatili připravený program místních organizátorů.

První Dětský den se uskutečnil v neděli 27. května 2018 v obci Otvovice a další následovaly postupně v měsíci červnu v obcích Kladno Švermov, Vrbičany, Poštovice a Dobrovíz. Policejní činnost zde předvedli policisté příslušných obvodních oddělení, skupina kynologie a policisté z oddělení hlídkové služby. V rámci policejních ukázek bylo možno zhlédnout výcvik pořádkové jednotky a její výstroj a výzbroj. Byla připravena i prohlídka služebních vozidel, která jsou využívána při výkonu služby. Největší úspěch měli však služební psi, kteří svým výcvikem simulovaných situací při zadržení pachatele nebo nalezení ukrytých předmětů si získali velkou pozornost nejen u dětí, ale i u dospělých návštěvníků. Policisté v průběhu policejní činnosti na stanovištích diskutovali s občany a odpovídali na jejich dotazy.

Policejní ukázky včetně techniky, zbraní a vybavení jsou na těchto Dětských dnech velkým zpestřením, a to jak pro malé návštěvníky, tak i pro jejich doprovázející osoby. Těchto preventivních akcí se zúčastnilo přibližně patnáct set účastníků.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.