Na kempu české hokejové reprezentace se sejde početná tygří kolonie

(Aktualizováno před )

Hned šestinásobná tygří stopa na reprezentačním kempu. K Radanu Lencovi, Dominiku Lakatošovi, Romanu Willovi a Filipu Pyrochtovi se dodatečně připojí také Jan Ordoš a Lukáš Jašek!

Hned na prvním srazu českého národního týmu v nové sezoně se Bílí Tygři mohou chlubit vynikající bilanci. Trenér Miloš Říha si hned v první vlně pozval útočníky Radana Lence a Dominika Lakatoše, počet Tygrů v reprezentaci se navíc postupně rozrůstal. Nejprve byl dodatečně povolán Filip Pyrochta, následně také Roman Will a v neděli doplnili nominaci Lukáš Jašek a Jan Ordoš.

Kemp v Přerově tak absolvuje hned kvarteto hráčů, kteří v současnosti tygří dres oblékají, a také Jašek s Pyrochtou, kteří pod Ještědem nastupovali ještě vloni a svými výkony si vybojovali smlouvu ve Vancouveru a v Nashvillu. Pro srovnání, žádný z ostatních extraligových klubů se lepší bilancí chlubit nemůže. Rovnat se s Tygry mohou pouze Oceláři Třinec, kteří mají v nominaci čtveřici svých současných hráčů.

Zajímavý je také pohled na jiný údaj. Filip Pyrochta a Jan Ordoš prošli v Liberci dorosteneckou a juniorskou kategorií, Dominik Lakatoš je pak přímo libereckým odchovancem. Hned tři z reprezentantů tak jsou produkty tygří mládežnické akademie a celá trojice v libereckém dresu poprvé nakoukla i do extraligy.

Přestože jde teprve o první reprezentační akci v nové sezony, šestice nominovaných současných či loňských Bílých Tygrů ukazuje, že Tygří cesta nese výsledky. Na kempu v Přerově budou mít všichni příležitost přesvědčit nový realizační tým o svých kvalitách a uvést se tak v reprezentaci v co nejlepším světle.

Národní tým se v Přerově sešel v neděli 19. srpna, následně se celý týden bude připravovat na místním stadionu. Kromě tréninkových jednotek absolvuje modelové utkání. Přípravný zápas proti jinému reprezentačnímu výběru není v plánu, zápasovou premiéru tak český tým v této sezoně zažije až v listopadu na Karjala Cupu.

Uvidíme také na něm podobné tygří zastoupení?

Nominace na kemp v Přerově (20. – 24. srpna)
Brankáři: Patrik Bartošák (HC VÍTKOVICE RIDERA), Matěj Machovský (HC Sparta Praha), Petr Mrázek (Carolina Hurricanes, NHL), Roman Will (Bílí Tygři Liberec).
Obránci: Vojtěch Budík (HC Dynamo Pardubice), Marek Hrbas (HC VÍTKOVICE RIDERA), Jan Košťálek (HC Sparta Praha), David Musil (HC Oceláři Třinec), Michal Moravčík, David Sklenička (oba Montreal, NHL), Jan Štencel (HC Kometa Brno), Filip Pavlík, Petr Zámorský (oba Mountfield HK), Lukáš Buchta (Univ. of Nebraska-Omaha, NCAA), Filip Pyrochta (Nashville), Stanislav Dietz (Chomutov).

Útočníci: Martin Nečas (Carolina, NHL), Daniel Kurovský (HC VÍTKOVICE RIDERA), Robert Říčka (HC Sparta Praha), David Cienciala, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík (všichni HC Oceláři Třinec), Dominik Lakatoš, Jan Ordoš, Radan Lenc (všichni Bílí Tygři Liberec), David Šťastný (BK Mladá Boleslav), David Stach (HC Škoda Plzeň), Jakub Lauko (Piráti Chomutov), Rostislav Marosz (HC Dynamo Pardubice), Radovan Pavlík (Mountfield HK), Nicolas Werbik (Aukro Berani Zlín), Radim Zohorna (HC Kometa Brno), Pavel Jenyš (Minnesota, NHL), Lukáš Jašek (Vancouver, NHL).

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz