Na Karjalu oblékne český dres liberecký Radan Lenc

Extraligový kolotoč se příští týden poprvé na chvíli zastaví. Na řadu totiž přijde první reprezentační přestávka a s ní tradiční turnaj Karjala. Od kouče Jiřího Říhy obdržel pozvánku mimo jiné i Radan Lenc, jenž bude v českém týmu jediným zástupcem tygří smečky.

Nominační tisková konference proběhla symbolicky v pražské kavárně Café Platýz, kde již před sto deseti lety vznikal organizovaný český hokej. Trenér Jiří Říha, který převzal národní mužstvo po Josefu Jandačovi, nakonec vyslovil sedmadvacet jmen, mezi nimiž se objevila i čtyři pro reprezentační scénu zatím neznámá.

Do nominace na první turnaj série Euro Hockey Tour se dostal i liberecký útočník Radan Lenc. Tomu se v našem dresu po příchodu z Mladé Boleslavi zatím velmi daří, v patnácti utkáních totiž zaznamenal sedm branek a osm asistencí, tedy průměrně jeden bod na zápas.

Dobré výkony nemohly být členy reprezentačního realizačního týmu nepovšimnuty. Pro Radana Lence to ovšem není první mezistátní akce. Svou premiéru v národních barvách si odbyl v sezóně 2016/17 a od té doby nastoupil za Českou republiku do deseti střetnutí. V těch si připsal dvě trefy a stejný počet přihrávek, což není vůbec špatný počin.

Do turnaje Karjala vstoupí čeští hokejisté ve čtvrtek 8. listopadu, kdy v pražské Tipsport aréně vyzvou Švédsko. Následně se přesunou do Helsinek, kde se postaví domácímu týmu, tedy Finsku a vše poté vyvrcholí duelem s Ruskem. My samozřejmě budeme Radanu Lencovi, i celému národnímu mužstvu, držet palce!

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.