Na Kamence v Chrastavě řádili vandalové

Těžko pochopitelný projev vandalismu se stal v pátek večer na cestě na Střelecký Vrch „Kamence“. V minulém roce byla cesta kompletně zrekonstruována, dostala nový dlážděný povrch, nové osvětlení, lavičky, koše…

V letošním roce chtělo město obyvatelům Chrastavy přiblížit historii cesty i celé lokality, kde dnes stojí největší chrastavské sídliště. Minulý týden proto na místě instalovali informační tabuli, kde si lidé mohli tyto informace přečíst. Bohužel ani ne po týdnu došlo dílem zatím neznámých vandalů k vylomení infotabule z betonových patek a jejího pohození opodál. Současně, aby si „hrdinové“ dokázali svou odvahu, povalili betonový koš (150 kg), který pustili dolů z prudkého svahu, jen shodou okolností se tento koš zastavil o garáže a neskutálel se až k rodinným domkům níže.

Co k tomu říci? Snad jen to, že tato bezduchá zábava ubírá čas a prostředky na jiné věci a nezbývá než doufat, že pachatelé obrátí svůj způsob vybití energie smysluplnějším směrem. V případě zájmu jim rádi na úřadě nabídnou vhodnou činnost, která nebude ničit to, co jiní vybudovali.

Záležitost byla nahlášena na Policii ČR a v současné době provádí Městská policie Chrastava šetření na místě s cílem pachatele dopadnout a zároveň bude na místě instalována fotopast.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient