Na Jižní Moravě proběhl brífink cizinecké policie

Dnes dopoledne proběhl brífink a prezentace práce jihomoravské cizinecké policie v prostoru hranic. Již od března 2017 se policisté zaměřují především na hlavní dopravní tepny (silnice i železnice), stranou nezůstává ani ochrana tzv. hranice zelené. Přítomným zástupcům médií policisté názorně předvedli, jak vypadá výkon služby v hraničním prostoru a na co se především zaměřují. Novináři si také prohlédli techniku, která policistům zefektivňuje výkon služby.

Počet přistižených tranzitujících migrantů činil v roce 2017 téměř 100 osob (97), v prvním pololetí letošního roku jsme zadrželi 19 lidí. Na území kraje jsme letos zadrželi 165 osob, tito lidé se zde zdržovali neoprávněně. Celkem 191 osob naopak mohlo na našem území pobývat, ale pracovalo zde ilegálně, bez patřičných povolení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.