Search
Close this search box.

Na Jihlavsku se srazil autobus s náklaďákem, tři cestující jsou těžce zraněni

Do Věžnice na Jihlavsku se sjíždějí hasiči a záchranáři. Z dosud nezjištěných příčin se zde střetl linkový autobus s nákladním autem. Obě vozidla skončila mimo vozovku, autobus se převrátil na bok. Nejméně deset lidí je zraněno, z toho tři těžce. „Záchranáři zatím ošetřili deset lidí, tři z nich jsou s těžkým zraněním na cestě do nemocnice. Dalších sedm lidí utrpělo zranění středně těžká nebo lehčí,” uvedla mluvčí krajské záchranné služby Vladislava Filová.

Na místě je i posttraumatický tým, který je k dispozici účastníkům kolize. Hasiči, kteří přijeli z profesionálních stanic v Jihlavě a v Polné, pomáhají s vyprošťováním osob.
„Tahač s návěsem řídil cizí státní příslušník. Z nehody vyvázl bez zranění,“ doplnila policejní mluvčí Dana Čírtková.

O odvoz zraněných se stará deset výjezdových vozů, protože kvůli špatnému počasí (na Jihlavsku mrholí a je mlha) nemohl odstartovat vrtulník.

Silnice z Jihlavy na Velké Meziříčí je tak v tuto chvíli uzavřena.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient