Na jih se písečtí fotbalisté vraceli bez bodu

První utkání pod novým trenérem Milanem Nouskem mladším odehráli písečtí třetiligoví fotbalisté na hřišti v Ústí nad Orlicí. 10. kolo ČFL jim však nepřálo.
Rozhodnutí přišlo velmi rychle. Už v 5. minutě zahrávali domácí standardní situaci z místa, které se nezdálo být nebezpečným. Dlouhý nákop do šestnáctky a přesná hlavička kapitána Jana Součka ale znamenala vedoucí gól Ústí.

Utkání nenabídlo festival brankových příležitostí, přesto se žlutomodří mohli ještě do přestávky dvakrát prosadit. Na konci obou akcí byl Martin Voráček. Nejprve v 9. minutě mířil po centru Tomáše Benetky hlavou nad. V 17. minutě si pak našel míč po rohovém kopu Aleše Hanzlíka, ale tentokrát se zaskvěl domácí gólman Krátký.

Také druhá půle odstartovala šancemi. Pět minut po návratu z kabin sehráli Ústeckoorličtí zajímavý signál, jenomže hostující obrana odolala. Stejně tak ta domácí, která o dvě minuty později čelila již několikátému pokusu Martina Voráčka.

Další možnosti ke změně skóre přišly až v závěru a postarali se o ně Východočeši. Gól už ale nepadl. Domácí se radovali z výhry 1:0.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – FC Písek 1:0 (1:0)

Branka: 5. Souček.

ŽK: 2:3 (Falta, Souček – Januška, Hrachovec, Vacovský).

Rozhodčí: Hanousek – Řeháček, Šťastný. Delegát: Schröter.

Diváků: 380.

Sestava TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Chleboun, Falta, Nikodem, Souček (90. Pavlásek), Langer, Smejkal (78. Krátký), Čech, Pazdera (83. Brabec), Tichý (88. Smíšek), Kopecký.

Sestava FC Písek: Hajdušek – Benetka, Vávra, Vacovský, Hanzlík, Hrachovec, Januška (67. J. Held), Milec, Kulík (72. Ric), Voráček, Pinc.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.