Na Janovicku havaroval opilý řidič, navíc měl od října uložený zákaz řízení

V sobotu 10. listopadu 2018 jel čtyřiatřicetiletý muž z obce na Janovicku ve směru od Janovic nad Úhlavou na Klatovy. Ve dvě hodiny v noci, za křižovatkou na obce Dolní Lhota a Vacovy, měla před vozidlo vběhnout srna a řidič chtěl zabránit střetu, strhl řízení vozidla, dostal se do smyku a havaroval vpravo mimo vozovku. Vozidlo se v silničním příkopu převrátilo na pravý bok.

Řidič se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,00 a opakovaně 2,13 promile alkoholu a test na návykové látky měl s negativní. Muž souhlasil s lékařským vyšetřením a byl převezen do nemocnice v Klatovech, kde byl proveden i odběr krve.

Dále policisté zjistili, že muž má podle rozhodnutí Městského úřadu v Klatovech uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel od počátku měsíce října 2018. Odhadnutá škoda na vozidle činí 50 tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.