Search
Close this search box.

Na Janovicku havaroval opilý řidič, navíc měl od října uložený zákaz řízení

V sobotu 10. listopadu 2018 jel čtyřiatřicetiletý muž z obce na Janovicku ve směru od Janovic nad Úhlavou na Klatovy. Ve dvě hodiny v noci, za křižovatkou na obce Dolní Lhota a Vacovy, měla před vozidlo vběhnout srna a řidič chtěl zabránit střetu, strhl řízení vozidla, dostal se do smyku a havaroval vpravo mimo vozovku. Vozidlo se v silničním příkopu převrátilo na pravý bok.

Řidič se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,00 a opakovaně 2,13 promile alkoholu a test na návykové látky měl s negativní. Muž souhlasil s lékařským vyšetřením a byl převezen do nemocnice v Klatovech, kde byl proveden i odběr krve.

Dále policisté zjistili, že muž má podle rozhodnutí Městského úřadu v Klatovech uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel od počátku měsíce října 2018. Odhadnutá škoda na vozidle činí 50 tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient