Search
Close this search box.

Na jaké akce vyrazit v Plzni o prvním víkendu školního roku?

Začíná školní rok a bezstarostné prázdniny jsou fuč. To ale neznamená konec zábavy, v Plzni bude i druhý zářijový víkend stát za to.

Letecký den v Líních
Na letišti v Líních u Plzně se na víkend chystá velkolepá akce – Letecký den Plzeň 2018. Připomene 100 let československého letectva i leteckého oddílu Plzeň a zároveň 100. výročí vzniku republiky. Na programu budou ukázky historických letounů a techniky Armády ČR i rekonstrukce důležitých milníků historie letectví. Vrcholem programu bude fiktivní letecká bitva z konce druhé světové války mezi německými a americkými letci. Nebudou chybět parašutisti ani pozemní jednotky. K vidění bude německé polní ležení i americký letištní tábor včetně funkčního velitelství a polní kuchyně. V sobotu i v neděli bude na letišti v Líních otevřeno od 9 do 18 hodin, hlavní program bude probíhat vždy od 12 do 16:30 hodin.

Prodaná nevěsta, jakou svět neviděl
V pátek 7. září máte jedinečnou možnost vidět nejznámější českou operu Prodaná nevěsta pod širým nebem. Na náměstí Republiky vyroste obrovská scéna, kde se od 19:30 odehraje vůbec největší Prodaná nevěsta, jaká se kdy hrála. Opera bude uvedena ve verzi z roku 1870, zato však za použití nejmodernějších efektů. Vstup je zdarma, ale pozor, míst na sezení bude omezený počet, doporučujeme se připravit na to, že to bude „na stojáka“, nebo si donést vlastní židličku. Součástí akce bude tradiční staročeský trh a hospoda. Operu bude možné sledovat také na LED obrazovkách, takže vám ani daleko od podia opravdu nic neunikne. Kulturou bude centrum Plzně žít už odpoledne, kdy městem projde tradiční Průvod Vendelín, který zahájí novou kulturní sezonu 2018/19.

Do ZOO na den s Vodárnou
ZOO a Vodárna Plzeň přichystaly na druhou zářijovou sobotu akci plnou vody, zábavy i naučných informací. Děti se mohou vydat na vodní stezku, která začne už v 11 hodin, a vyhrát zajímavé ceny. Akce vyvrcholí adopcí a následným veřejným krmením samce vydry říční Bonifáce. Dovíte se také, jak se ZOO zapojuje do projektů ochrany přírody i proč už spíše než „sůl nad zlato“ platí „voda nad zlato“. Den s Vodárnou začne už v 11 hodin.

Plzeň prvorepubliková i tajemná, stačí si vybrat
Ještě dvě zářijové soboty můžete s průvodcem v dobovém kostýmu objevovat Plzeň za první republiky. Sezóna pravidelných kostýmovaných prohlídek města se pomalu krátí, ještě pár termínů ale máme – a jeden z nich právě v sobotu 8. září od 18 hodin. Na prohlídce se dovíte, kam se chodívalo na korzo a jak se Plzeň proměnila v průběhu uplynulého století. Děti i rodiče se v sobotu dočkají i prohlídky Báje a pověsti plzeňské, na které můžete s průvodcem v tajemném kostýmu diskutovat třeba o tom, zda plzeňskou katedrálu postavili čerti. Prohlídka se koná také v sobotu od 18 a 19:30 hodin. Prohlídky města začínají vždy před Turistickým informačním centrem, kde se sejdete s vaším průvodcem a kde si také můžete koupit vstupenky, pokud jste si je nerezervovali online.

Do Papírny na deskovky
Do kulturního centra Papírna na Slovanech dojdete z centra Plzně příjemnou procházkou cca za 15 minut. Se školním rokem se do programu Papírny vrací pravidelné nedělní odpoledne s deskovými hrami. Začíná se už tuhle neděli 9. září od 13 hodin. Těšte se na karetní, deskové a další společenské hry. S pravidly a dalšími případnými překážkami vám na místě rádi pomohou organizátoři.

V sobotu posnídejte na farmářských trzích
Po týdenní pauze se na náměstí Republiky vrací farmářské trhy. V prostoru mezi katedrálou sv. Bartoloměje a radnicí rozbalí v sobotu mezi 8. a 12. své stánky oblíbení prodejci čerstvé zeleniny, pečiva i masa z Plzně a okolí. S podzimem se atmosféra na trzích pomalu promění a mlhavá rána bude záhodno si zpříjemnit teplým čajem nebo kávou a nějakou dobrotou k tomu.

Zastavte se v Proluce na Festivalu Na konci léta
Profíci i amatéři, umělci zdraví i handicapovaní, ti všichni společně vystoupí na Festivalu Na konci léta v sobotu 8. září v Proluce v Křižíkových sadech. Od 10 do 20 hodin se tu můžete zastavit na koncert, módní přehlídku, ukázku znakového jazyka nebo třeba taneční kurz. Nebude chybět vynikající jídlo z Café Restaurantu Kačaba. Na akci se budou prezentovat organizace podporující lidi s postižením z Plzně a okolí. Od 17 hodin vystoupí oblíbený Pilsen Queen Tribute Band. Kompletní program najdete na webu festivalu, vstup je zdarma.

Destrukční derby láká na adrenalinovou motoristickou show
V sobotu 8. září se v DEPO2015 chystá show pro všechny milovníky demoličních závodů aut – Rhino Destrukční Derby. Od 10 do 18 hodin je na programu klání ostřílených závodníků. Na akci nebude chybět hudební doprovod, občerstvení je zajištěno. Děti do 14 let mají vstupné za 50 korun, dospělí za 100 korun.

Na rande na Městskou plovárnu
V neděli hostí Městská plovárna na břehu Radbuzy další díl akce Nedělní Rendez-vous a bude to opět pohoda po francouzsku. Své chuťové pohárky připravte na celodenní výběr sýrů, vín, cidru a dalších dobrot, pevnými nervy se obrňte na odpolední turnaj v Pétanque (ve 13 hodin) a své uši a taneční kreace nachystejte na večerní koncert kapely Der Šenster Gob (od 18 hodin). V neděli 9. září od 12 do 20 hodin to na plovárně prostě bude žít.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient