Search
Close this search box.

Na jablonecké radnici bude zahájena výstava o prvorepublikové architektuře

Prvorepublikový interiér jablonecké radnice se zdá být nejvhodnějším místem pro instalaci výstavy Národního památkového ústavu nazvanou Architektura ve službách první republiky. Na 12 panelech se návštěvníci funkcionalistické radniční budovy v Jablonci nad Nisou mohou seznámit s některými architektonickými skvosty Libereckého kraje.

Výstava v přízemí radnice potrvá do 18. května. Liberecké pracoviště Národního památkového ústavu ji připravilo v rámci letošních oslav 100. výročí založení České republiky. Záštitu převzal primátor Jablonce Petr Beitl. „Meziválečné období bylo pro Jablonec érou zlatého věku, město prosperovalo a řada architektonicky hodnotných staveb ve městě pochází právě z tohoto období. Návštěvníci se mohou do časů první republiky vrátit nejen prostřednictvím panelů, ale i fyzicky, protože naše radnice byla postavena právě ve 30. letech minulého století a v posledních letech se jí snažíme původní prvorepublikový lesk vracet,“ říká primátor Petr Beitl a láká tak návštěvníky výstavy i k prohlídce veřejně přístupných radničních prostor.

„Výstava o prvorepublikové architektuře do budovy jablonecké radnice tematicky jednoznačně patří a těší mě, že nás památkáři oslovili,“ souhlasí s primátorem náměstek Lukáš Pleticha, který výstavu v úterý 17. dubna v podvečer slavnostně zahájí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient