Na hřbitově v Bolevci přibudou kamery

Město Plzeň podpořilo 274 tisíci korunami instalaci kamer na hřbitově v Plzni – Bolevci, zbývajících 50 procent nákladů na jejich zřízení uhradí první plzeňský obvod. Nové kamery budou instalovány nejpozději počátkem října u vstupu a v prostorách hřbitova. Toto opatření je reakcí Odboru bezpečnosti, prevence a krizového řízení Magistrátu města Plzně a prvního městského obvodu na červencový útok vandalů, kteří zde povalili a rozkopali 20 hrobů a způsobili škody za několik stovek tisíc.

„Kamerový systém má své nezastupitelné místo a je přínosem zejména pro činnost represivních složek Policie České republiky a Městské policie Plzeň, kde může významně napomoci při odhalování přestupků a jiných správních deliktů a k zajišťování důkazních materiálů,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Odbor bezpečnosti se ve spolupráci se Správou veřejného statku města Plzně aktivně podílí na rozšiřování městského kamerového systému zejména v oblastech, kde častěji dochází k páchání protiprávnímu jednání na základě policejních statistik. „Již v minulosti byly instalovány kamerové body monitorující prostory v okolí kostela svatého Jiří v Doubravce a před Ústředním hřbitovem, kde vandalové v minulosti poničili hroby,“ dodal ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak