Search
Close this search box.

Na Hradské ulici přibyly dva nové whirlpool bazény

Výstavba odpočinkové a relaxační zóny v padesátimetrovém bazénu na ulici Hradská je u konce. Novinka tak začala od včerejší 16. hodiny sloužit veřejnosti.

„O doplňkové služby v bazénech je stále větší zájem, takže jsem rád, že tato odpočinková a relaxační zóna vznikla. Z pohledu města jde o významnou investici,“ prohlásil primátor Jiří Korec.

Odpočinková a relaxační zóna se nachází v nově vzniklé přístavbě v jihovýchodní části areálu. Na její podobu měli vliv i památkáři, protože budova padesátky je v památkové zóně města. Návštěvníkům lázní nabídne dva whirpool bazény. „Jejich ideální kapacita je dvacet osob, vejde se jich tam ale více. Teplota vody v nich je pětatřicet stupňů, doporučená doba pobytu je nejdéle 20 minut, na které by měla navázat další aktivita, například plavání,“ sdělil Lubomír Matoušek, ředitel společnosti STEZA, která se stará o městské bazény.

V rámci projektu také nahradila původní dvojité řešení prosklených plastových stěn nová prosklená sloupopříčková hliníková fasáda a došlo i k úpravě technického zázemí objektu. Celkové náklady dosáhly výše 34 milionů korun.

Velkými změnami prošel nedávno i pětadvacetimetrový bazén a to v rámci dvou etap modernizace. Během první došlo k statickému zajištění budovy, zateplení střechy a opravě vnějšího pláště objektu včetně prosklené jižní stěny. V rámci druhé etapy bylo zejména vybudováno nové Sport centrum. Jeho součástí je nový nerezový bazén s teplotou vody 32 stupňů celsia určený pro organizovaný výcvik plavání menších skupin dětí až seniorů, malá tělocvična a zázemí pro tyto činnosti.

Modernizace areálu na Hradské bude dále pokračovat. „V úvahu přichází například vybavení venkovního bazénu různými atrakcemi. Záměrem města je dát areálu co nejvíce podobu akvaparku, samozřejmě v míře, kterou nám povolí památkáři,“ konstatoval Jiří Korec.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient