Search
Close this search box.

Na hrad v Litoměřicích už dorazilo jaro

I přes zimní sněhovou nadílku litoměřičtí vítali jaro. V hojném počtu dnes dorazili do gotického hradu, kde se konal další ročník oblíbeného Velikonočního jarmarku.

Akce se letos zúčastnilo na čtyřicet stánkařů. „Jde o rekordní počet,“ potvrdila zájem o akci Venuše Hlaváčková, která měla organizaci jarmarku na starosti. Příchozí mohli obdivovat či zakoupit různé ručně vyráběné předměty s velikonoční tématikou, nebo si sami zkusit vytvořit vlastní. Měli možnost vidět velikonoční vazby, šité a háčkované hračky, ozdoby či keramiku. Nechyběly samozřejmě ani kraslice ze slepičích, husích i pštrosích vajec. Ve venkovních prostorách bylo k dispozici občerstvení a děti pozorovaly domácí zvířata. Akci doplnil hudební program, kde se dopoledne představily děti ze Základní umělecké školy Litoměřice. Odpoledne zpestřilo loutkové divadlo českolipského souboru Agnez.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient