Na horách bude sněžit, v nížinách však čekejme déšť

Během dnešního dne se to ještě nezdálo, ale čekají nás od zítřka na prosinec nezvykle teplejší dny.
V pátek očekávají meteorologové ranní teploty mezi 3 až 7 stupni Celsia, na Moravě by se ale ještě mohly pohybovat kolem nuly. Během dne se však v Čechách rtuť vyšplhá až k deseti stupňům. Především však má po celý den pršet, ve východní části naší republiky mohou být srážky mrznoucí.

Déštivé počasí můžeme v nížinách očekávat i v sobotu a na teploměru zaznamenáme 4 až 8 stupňů. Na horách by však mělo vydatně sněžit, napadnout by na některých místech mohlo až 30 cm, což by mohlo naplno rozjet lyžařskou sezonu. Zároveň si však milovníci lyžování při cestě do hor musí dát pozor, protože se budou tvořit sněhové jazyky.

V neděli bude podobný ráz počasí, vydatnější sněhové srážky mohou očekávat především v Jizerských horách, Krkonoších a Orlických horách.

Zima se udrží v našich končinách i v pondělí, ale především v podobě proudění studeného vzduchu. Ráno se budou teploty pohybovat mezi 0 a -4 stupni, během dne pak mezi 0 a 4 stupni. Na horách můžeme opět očekávat sněžení, v nížinách budou srážky smíšené.

Následující dny přinesou ještě větší ochlazení. Což je velmi dobrá zpráva pro lyžaře, protože napadaný sníh by se tak měl udržet.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.